Acımasız Geometri - Timaş Yayınları

acimasiz-geometri-9786050832235.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Acımasız Geometri

Acımasız geometri: Geometrinin aslında sandığımız kadar acımasız olmadığını anlamak için birebir!
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Matematik
Sayfa / Ebat: 176s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Ocak’20 / Ağustos’20
Baskı Sayısı: 11
ISBN: 978-605-08-3223-5
Barkod: 9786050832235
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Geometri başınıza dert mi oluyor? Kendinizi kötü hissetmenize ve mutsuz olmanıza mı sebep oluyor? Çokgenler kafanızı alt-üst ediyor, açılar sizi yamultuyor mu? Bazen pergelinizin iğnesini nereye batıracağınızı kara kara düşünüp duruyor musunuz? Öyle ise Acımasız Geometri’den gerçekleri öğrenmenin zamanı gelmiş demektir.

Nasıl bütün evrende saygı duyulan bir insan olabileceğinizi; Amerikan Savunma Bakanlığı’nın karargahının neden Pentagon olduğunu; gangsterlerin başlarına gelen üçgen belasıyla baş edip edemeyeceklerini ve geometri biliminin inanılmaz yararlarını öğrenin.
Editörün görüşü
Öğrencilerin en fazla zorlandıkları ve bu yüzden çalışmakta isteksiz olduğu derslerin başında matematik-geometri gelir. Bu kitap geometri dersinin daha pratik yollarla anlaşılmasını ve konuların daha kolay kavraması adına önemli bir kaynak. Acımasız Geometri, ders müfredatındaki konularla uyumlu olduğu için önemli bir yardımcı referans kaynağı niteliğinde. Eğlenceli karikatürler de kitabın ayrı ve kuvvetli bir çekim noktasını oluşturuyor. Yazar Kjartan Poskitt, matematiği eğlenceli bir biçimde anlatan ve kitapları 30 dile çevrilmiş yetkin bir yazar. Poskitt'in Eğlenceli Bilgi Yayınları'ndan 15 adet matematik-geometri kitabı yayınlandı.
En önemli cümle
Matematikte genellikle pek çok sayı, harf, işaret ve bir sürü kargacık burgacık sembol kullanılır.
Bu kitap neden önemli
Geometri çoğu zaman çocukların ve gençlerin korkulu rüyası olabiliyor. Dersi anlamadıklarına ve anlamayacaklarına dair oluşturdukları önyargıyı kırmak için ACIMASIZ GEOMETRİ eşsiz bir kitap. Bu kitapla gençler geometri biliminin inanılmaz yararlarını eğlenerek öğrenecekler ve geometriye farklı bir gözle bakacaklar.
Anahtar kelime
Üçgenler, Açılar, Çokgen, Geometri, Matematik, Kare, Dikdörtgen, ALAN ÖLÇÜSÜ, DAİRE

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL