Ağaca Tırmanan Keçi - Timaş Yayınları

agaca-tirmanan-keci-9786050834048.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Ağaca Tırmanan Keçi

Keçilerin dünyasından açgözlülüğün sonuçlarını anlatan komik bir hikaye...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 32s. / 24x30,5
İlk ve Son Baskı: Temmuz’20 / Temmuz’20
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-3404-8
Barkod: 9786050834048
Orijinal Dil: İngilizce
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
İnatçı keçiler, çimenleri yemek için yarış halinde. Peki en güzel çimenleri hangi keçi yiyecek? En çok süt veren mi, en yüksek sesle meleyen mi, yoksa en yükseğe zıplayan mı?

Keçi Keçeli, en güzel çimenleri hak etmek için kiraz ağacının tepesine tırmanınca ağaçta mahsur kalıyor. Onu kurtarmak içinse Küpeli'nin bir planı var. 

"Ağaca Tırmanan Keçi" keçilerin açgözlülük yüzünden düştükleri durumları ve buldukları çözüm yollarını komik bir dille anlatıyor. 
Editörün görüşü
Bu kitap açgözlülüğün ve hep daha fazlasını istemenin sonuçta hiçbir fayda getirmeyeceğini çocuklara esprili bir dille anlatıyor. Keçilerin kendi arasındaki tatlı atışmalar, sonunda verdiği mesaj, paylaşmanın önemini vurgulaması ve problem çözme becerilerini geliştirmesi yönlerinden Manica Musil kitapları ve genel olarak okul öncesi kitapları arasında önemli bir yere oturuyor.
En önemli cümle
Keçiler neyi fark etti? Hepsi düşerek çimenleri ezmişti. Uğruna savaştıkları çimenler... Nasıl da ezilmişlerdi!
Bu kitap neden önemli
Manica Musil, birçok uluslararası kurum ve yarışmadan ödüller almış bir sanatçı. Kendini çocuklara ve iyi işler üretmeye adamış. Keçeden yapılmış orijinal resimlemeli bu kitaplarındaki öykülerinde, çok önemli konular işliyor. Belki bizler için küçük, ama minikler için büyük sorunlara değiniyor esasında. Ötekileştirme, engelli olmak, farklı olmak, anlaşılmamak gibi birçok farklı sorunu oldukça sıcak ve tatlı öykülerle anlatmayı başarıyor…
Anahtar kelime
Açgözlülük, Paylaşmak, İnatçılık, Yardımlaşma, Problem Çözme

Diğer kitaplara göz atın