Arı Çocuk - Katil Kraliçelerin Savaşı - Timaş Yayınları

ari-cocuk---katil-kralicelerin-savasi-9786050827934.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Arı Çocuk - Katil Kraliçelerin Savaşı

Yarı İnsan, Yarı Arı... O bir Arı Çocuk!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Arı Çocuk
Sayfa / Ebat: 192s. / 13,5x21
İlk Baskı: Mart’18
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-2793-4
Barkod: 9786050827934
Alt Başlık: Arı Çocuk
Orijinal Dil: İngilizce
65.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Yarı ARI, yarı İNSAN.

Melvin Meadly bir... ARI ÇOCUK!

Melvin, bir arı olarak kovanını bütün düşmanlarına karşı korumaya, yaban arılarıyla, tehlikeli güvelerle ve kraliçe arılarla dövüşmeye hazır.

Ancak bir insan olarak arılarını (ve kendini) en büyük tehlikeden, korkunç Norman Crudwell’den koruyabilecek mi bakalım?

Editörün görüşü
Eğlenceli Bilgi kitaplarının çizerinin hem yazıp hem de resimlediği Arı Çocuk serisinin ilk kitabı Katil Kraliçelerin Savaşı sizlerle. Melvin Meadly bir arıçocuk. Evet, doğru okudunuz. Kendisi yarı arı, yarı insan. Melvin bir arı olarak kovanını ve arılarını korumaya, kraliçe arılar ile dövüşmeye çabalarken bir insan olarak hepinizin uğraştığı ortak dertlerle de uğraşıyor. Okulundaki arkadaşları ile olan ilişkisini nasıl sürdüreceğini ve onların gözünde nasıl daha ‘normal’ olabileceğini de katil kraliçelerle savaşından geri kalan zamanlarda bize anlatıyor. Tony de Saulles tarafından yazılan kitabın akıcı dili, macera üzerine kurulmuş sürükleyici öyküsü hepinizi bu aksiyon dolu maceraya davet ediyor!
En önemli cümle
Arılar olmazsa, dünya da olmaz!
Bu kitap neden önemli
*Mizahi ve akıcı dili ve macera dolu metni çocukların okuma süreçlerini daha keyifli kılmaktadır. *Kitabın sonunda yazar tarafından hazırlanan ve resmedilen ‘Arılara dair İlginç Gerçekler’ listesi çocuklara gündelik hayattan, bilmedikleri bilgileri sağlamaktadır. *9-11 yaş grubundaki çocukların hayal kurma becerilerini geliştirmeye uygun bir seridir. *9-11 yaş aralığında ve ergenlik öncesi dönemde yer alan çocuklara, farklı alanlardan edindikleri bilgileri toplaması ve içselleştirmesi amacıyla zengin bir kurgusu olması sebebiyle elinizdeki kitap önerilebilir. *Kitabın içeriği, kelime tercihleri ve sayfa sayısı çocukların artan dikkat ve okuma süreleri ile paralellik göstermektedir.
Anahtar kelime
Macera, Heyecan, Liderlik, Empati, Paylaşma, Dayanışma

Diğer kitaplara göz atın

Popüler
bir-varlikmis-bir-yoklukmus-9786050844436.jpg

Bir Varlıkmış Bir Yoklukmuş

Murat Moroğlu
Timaş Çocuk
32.50 TL