Arkadaşlar İkiye Ayrılır: Biz Ve Diğerleri - Timaş Yayınları

arkadaslar-ikiye-ayrilir-biz-ve-digerleri-9786051442112.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Arkadaşlar İkiye Ayrılır: Biz Ve Diğerleri

Sıra dışı ve harika bir arkadaşlık öyküsü...
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu
Diziler: Edebiyat - Roman - Öykü
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Aralık’20 / Aralık’20
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-144-211-2
Barkod: 9786051442112
30.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Sen hiç mektup yazıp denize attın mı? Ada yaptı, evet. Ve inanamayacaksın ama tam on iki gün sonra cevabı geldi.
Cevabın içinde aşırı beklenmedik bir arkadaşlık vardı. Olaylar ise İstanbul’un göbeğinde geçiyordu.
Ada böylece nihayet ergenlik depresyonundan çıktı. Artık üzerine yapışan pijamasından kurtuldu. Kendini bir anda çok küçük ve beklenmedik şeylerin içinde buldu.
Tüm olanlardan sonra Ada artık biliyordu ki her şeyin ama her şeyin; hayattaki o en küçük anların bile bir anlamı vardı.

En önemli cümle
*Tek bildiğim şuydu; fevkalade yalnızdım. *Bir şey olmak için deliriyordum ama olabildiğim şey ancak 'hiç kimse'ydi. *Kader beni hiç işe yaramayan konularda haklı çıkarmaya bayılır. *Çok güzel değildim, çok zeki değildim, çok zengin değildim, çok aptal değildim, çok çirkin değildim. Ben neydim? * -Hişş Ada uyan, sen Varsın! -Eee? -Ya olmasaydın? *Oysa bizim okulun en büyük işlevi buydu; adından ayakkabına kadar her şeyle gösteriş yapmak! *Benim cesaret edebileceğim ne vardı? Ne varsa onu yapsaydım ne diye oyalanıyordum? *Bir gün o piyango bana da vuracaktı; şimdiye kadar hiç rastlamadığım talih kuşu omzuma konacaktı. *Öğretmenler odasına rahatça girip çıkabilen o tüm hocaların tanıdığı kız belki ben olurdum! *Aynı delikten ikinci kez mi ısırılacaktım? *Yani keşke hep sussa belki onu bir süre daha sevebilirdim.
Bu kitap neden önemli
-Genç okurların kendi yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı oluyor. -İnsanın kendini tanımasının ve kendisi olmasının önemini vurguluyor. -Arkadaşlığın değeri ve gerçek arkadaşlığın ne demek olduğuna dair okura bir bakış açısı kazandırıyor. -Problem çözme ve kişinin problemleriyle yüzleşme becerisini geliştiriyor. -Akıcı dili, merak uyandıran kurgusu ile genç okurlarda okuma alışkanlığı kazandırmaya yardımcı oluyor...
Anahtar kelime
Arkadaşlık, Aile, Kimlik Arayışı, Gençlik, Hayaller, Duygular, Sevgi, Kendini Tanıma, Gençlik Sorunları, Değerler, Kitaplar

Diğer kitaplara göz atın

Popüler
dikkat-dayim-cikabilir---ucuk-ailemle-kacik-maceralar-9786051442501.jpg

Dikkat Dayım Çıkabilir! - Uçuk Ailemle Kaçık Maceralar

Salih Uyan
Carpe Diem Kitap
45.00 TL
Popüler
zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Carpe Diem Kitap
45.00 TL