Aykanat Sare - Korkusuz Kahramanlar - Timaş Yayınları

aykanat-sare---korkusuz-kahramanlar-9786051442402.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Aykanat Sare - Korkusuz Kahramanlar

Milli Mücadele'nin genç ve korkusuz kahramanları, düşmanın gizli istihbarat şebekesini çökertmek için yine iş başında!
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Macera
Sayfa / Ebat: 144s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ekim’21 / Aralık’22
Baskı Sayısı: 2
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-144-240-2
Barkod: 9786051442402
Alt Başlık: Korkusuz Kahramanlar 2
Üst Başlık: Şanlıurfa Kurtuluş Destanı
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Saklı bir pusula ile gelen çok gizli bir mesaj... Tehlikeli ve mühim bir görev onları bekliyor...

Aykanat Sare, Delifişek Yusuf, Karınca Halil ve Yılankıran Mehmet... Şehri düşmandan korumak için bu gençlerin canlarını ortaya koymaları gerekiyor.
Kurtuluş Savaşı, Anadolu topraklarında tüm hızıyla sürerken Güney Cephesi’nde Nusret Bey ve İhsan Paşa, milis kuvvetlerin başındaki Binbaşı Rıza ile birlikte gizli bir karargâh kurarlar. İngiltere ve Fransa gibi güçlü devlere karşı yürüttükleri zorlu mücadelede bir yandan da istihbarat oyunları dönmektedir.

Anadolu’nun cesur ve iyi yetişmiş gençlerinden seçilmiş bir ekip oluşturulacaktır.  ‘Onbeşlikler Takımı’ Arş Hoca’nın da yardımıyla düşmanın istihbarat şebekesini çökertmek için birlikte işe koyulur.

Editörün görüşü
Tarihimizi öğrenmeye karşı merak uyandıran heyecanlı bir macera romanı. Genç okurların gerçek kahramanlarımızı tanımalarını sağlıyor. Güney Cephesi’nde halkın büyük mücadelesini konu alan, Milli Mücadele ruhunu sürükleyici bir olay örgüsü içinde sunan özgün bir eser. Şehrin önde gelen komutanlarından Nusret Bey ve Binbaşı Rıza, şehirdeki yetenekli gençlerden bir istihbarat ekibi kurmaya karar verirler. Her biri birer özgürlük savaşçısı olarak yetiştirilmiş gözü kara gençlerden oluşan ‘Onbeşlikler Takımı’ savaşın seyrini değiştirecek çok gizli bilgilere ulaşır. Aynı ruhu taşıyan gencecik insanların birlik ve beraberlik duygusuyla nasıl muzaffer olabildiklerine şahit oluyoruz.
En önemli cümle
“Hürriyet, bilek güzüyle değil, yürek gücüyle kazanılır!"
Bu kitap neden önemli
• Gerçek hayattan kahramanların yanı sıra okurun empati kurabileceği kurgu karakterlerle zenginleştirilmiş özgün nitelikte bir metin... • Vatan sevgisi, gerçek kahramanlık, kendi tarihini araştırma, okuma ve öğrenme konularında farkındalık ve genel kültür alt yapısı oluşturuyor. • Kurtuluş Savaşı’ında erkekler kadar kadın kahramanların da önemli rol oynadıklarına dikkat çekiyor. • Tarihi yönü kadar macera yönüyle de öne çıkıyor. Böylece genç okurların okuma alışkanlığı kazanmasında önemli katkı sağlıyor.
Anahtar kelime
Milli Mücadele, Macera, Tarihi Roman, Kahramanlar, Kurtuluş Savaşı

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL