Bağımlılık - Timaş Yayınları

bagimlilik-9786051144238.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI
Sanal mı gerçek mi?
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Psikoloji Kitaplığı
Diziler: Psikoloji
Sayfa / Ebat: 304s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’11 / Mayıs’24
Baskı Sayısı: 10
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-114-423-8
Barkod: 9786051144238
Üst Başlık: SANAL VEYA GERÇEK
300.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Uzman Dr. Serdar Nurmedov’dan çağımızın en mühim problemlerinden biri olan bağımlılık konusunda en yeni bilimsel gelişmeler ışığında hazırlanmış bir kitap.


Bağımlılığı “tedavisi olan bir beyin hastalığı” olarak niteleyen Tarhan, konuyu sebepleri, koruyucu faktörleri ve her geçen gün gelişen tedavi yöntemleriyle etraflı bir biçimde inceliyor.

Nurmedov’un katkısıyla sadece alkol ve madde bağımlılığı değil, gerçek veya sanal her türden bağımlılığın gelişim seyri ve tedavi aşaması detaylı olarak ele alınıyor. Kitabın sonuna eklenen anket ve ölçekler okuyucunun “bağımlılık”la kendisi arasındaki mesafe konusunda içgörü kazanmasını sağlıyor.


Bugün neredeyse hepimizin hayatının bir parçası haline gelen bilgisayar oyunları ve sanal paylaşım sitelerinin yanı sıra, alışveriş ve istifleme çılgınlığı ve kumar bağımlılığı da kitabın esaslı uyarılarda bulunduğu konular arasında yer alıyor.

Editörün görüşü
Gelişen teknoloji ile birlikte bağımlılık da çeşitlenmektedir. Çeşitli bağımlılıkları benzer faktörlerin tetiklediğini göstererek "bağımlılık" hastalığının ne olduğunu, nasıl geliştiğini ve nasıl tedavi edileceğini kapsamlı bir şekilde ele alan bu eser tam anlamıyla alanında kaynak bir kitap.
En önemli cümle
Bağımlılığı “tedavisi olan bir beyin hastalığı” olarak niteleyen Tarhan, konuyu sebepleri, koruyucu faktörleri ve her geçen gün gelişen tedavi yöntemleriyle etraflı bir biçimde Uzman Doktor Serdar Nurmedov ile beraber inceliyor.
Bu kitap neden önemli
Ülkemizde de özellikle gençlerde sıklıkla görülen uyuşturucu madde, alkol ve sigara bağımlılığının yanı sıra, modern hayatın getirdiği çeşitli bağımlılıkları da ele alan kitap, aynı zamanda bu bağımlılıklarla savaşma yollarını da ele alarak okuruna çözümler sunuyor.
Anahtar kelime
Bağımlılık, Madde Bağımlılığı, Sağlık, Ödül, Ceza, İnsan, Toplum, Aile

Diğer kitaplara göz atın