Bakara Suresi Sohbetleri 2 - Timaş Yayınları

bakara-suresi-sohbetleri-2-9786050847895.jpg

Bakara Suresi Sohbetleri 2

Allah'ın sözü hayatın merkezindedir.
Marka: Timaş İnanç
Kitaplık: İnanç Kitaplığı
Diziler: Din İnceleme Araştırma
Sayfa / Ebat: 272s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’23 / Ağustos’23
Baskı Sayısı: 1
Yayına Hazırlayan:
ISBN: 978-605-08-4789-5
Barkod: 9786050847895
Üst Başlık: 30-48. Ayetler
200.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

 

“Allah’ın kitabıyla etkileşim içinde olmak için okuduğunuz ayetlere dikkat edin. Dikkatle baktığınızda çoğu zaman Allah’ın (cc) ne dediğini anlamadığınızı fark edeceksiniz.
‘Allah niye böyle söyledi?’
‘Nasıl oldu da burada böyle söyledi ama orada şöyle söylemişti?’
Soru sormayı öğrenene kadar Kur’an ayetleri üzerinde derinlemesine düşünemezsiniz. Kur’an okurken aklınıza takılan soruları bir deftere yazın ve cevaplarını arayın; konferanslar dinleyin, kitaplar okuyun, konunun ehli olan insanlara sorun; bir şeyler yapın. Belki sizi tatmin eden bir cevap bulacaksınız; belki de bulamayacaksınız. Cevabı bulana kadar aramaya devam edin; arayın, arayın... Bu arayış size, hiçbir şey bilmediğinizi hatırlatacak. Cevaba ulaştığınızda kalbiniz de huzur bulacak ve Allah’ın hikmeti sizin için biraz daha anlaşılır olmaya başlayacak.
Kur’an ayetleri üzerinde tefekkür etmenin gücünü takdir etmenizi sağlayacak.


Kur’an sizi harekete geçirmeli…
Kur’an sizi heyecanlandırmalı…
Kur’an sizi motive etmeli…”

Nouman Ali Khan


Allah’ın Kitabı, O’na yaklaşma yollarının anahtarıdır. Davetçi kimliğiyle tanınan Nouman Ali Khan, Bakara Suresi Sohbetleri-2’de okurlarını “Hz. Adem kıssası” ve “İsrailoğulları” üzerinde derinlemesine tefekkür etmeye, Hıristiyan dünyasının ve İslam’ın, yaratılış hikayesine ve varoluşa yüklediği anlam farklılıklarını mukayeseli olarak ortaya koyarak insanı, yüzünü yaratıcısına dönmeye davet ediyor…

Editörün görüşü
Son yıllarda inanma ihtiyacının farkına varan milyonların sosyal medyada takipçisi olduğu bir isim Nouman Ali Khan. Aslen Müslüman olmakla birlikte İslamiyet’in ve vahyin barındırdığı güzelliklerin sonradan farkına varan, dolayısıyla elindeki cevherin kıymetini takdir eden bir sarraf. En önemli özelliği kendisinin de benzer tecrübeler yaşamış olması. Bundan olsa gerek çağın insanının özellikle gençlerin ihtiyaçlarını, sorularını, yaşadıklarını ve arayışlarını iyi analiz ederek onlara kendi dilleriyle göz hizasından sesleniyor. Bakara suresinin Adem kıssası ve İsrailoğulları'na hitap eden ilgili ayetlerinin birey olarak her birimizin hayatına ne söylediğini analiz ediyor. Yaşanan toplumsal ve bireysel problemleri tespit ederek onlara Kur’an ve Hz. Peygamber’in hayatından çözümler getiriyor.
En önemli cümle
Bir mazeretiniz olmasa da tevbe kapısı ardına kadar açıktır.
Bu kitap neden önemli
Kitap; Kur’an’ın en uzun suresi olarak bilinen Bakara suresinin 30-48. ayetlerinde anlatılan Adem kıssası ve İsrailoğulları hakkında derinlemesine analizler yapıyor. Okura şu anki Hıristiyan inancıyla mukayese yaptırarak İslam inancına daha geniş bir pencere açıyor. Yazarın akıcı ve kendini okutan üslubu, kitabın okuru ikna eden örneklendirmelerle ve okurun ihtiyaçları doğrultusunda kaleme alınmış olması kitabın değerini artırıyor.

Diğer kitaplara göz atın

bir-imtihandir-dunya-9786259424231.jpg

Bir İmtihandır Dünya

Soner Duman
Timaş İnanç
150.00 TL
kalbin-donusumu-9786259424224.jpg

Kalbin Dönüşümü

Nesibe Küçük Cansever
Timaş İnanç
200.00 TL
bakara-suresi-sohbetleri-2-9786050847895.jpg

Bakara Suresi Sohbetleri 2

Nouman Ali Khan
Timaş İnanç
200.00 TL