Başarısızlar Kulübü - Timaş Yayınları

basarisizlar-kulubu-9786050843743.jpg

Başarısızlar Kulübü

Başarı kavramını sorgulatan Başarısızlar Kulübü, başarı yarışında kendini geride kalmış hissedenlere “Pes etme!” diye fısıldıyor.
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 160s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Ocak’22 / Mayıs’24
Baskı Sayısı: 15
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4374-3
Barkod: 9786050843743
110.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

"Bir kişi görünmeyendir. Ya iki kişi? Görünen, koca bir destektir!"

Çimen, Yağmur ve Polen… Birbirini tanımayan üç çocuğun yolu “Başarısızlar Kulübü”nde kesişiyor. Peki, bu kulübe kimler katılabilir? Başarısız olma korkusuyla yüzleşmek isteyen herkes! İşte, bu hikâye kendilerini derslerde, sporda, sanatta veya aklımıza gelebilecek her alanda başarısız hisseden herkesi kucaklıyor.

Sen de başarı yarışında kendini geride kalmış hissediyorsan bu kitap sana “Pes etme!” diye fısıldıyor. 

Editörün görüşü
Anıl Basılı, Nohut Adam, Balino ve Melodi kitaplarıyla hem çocuklardan hem de yetişkinlerden oluşan geniş bir okur kitlesine ulaştı. “Bırakın çocuklar hayal kursun!” diyerek çocuklar için umudun ne kadar önemli olduğunu her seferinde anlattı. Balino'da hayal kurmayı, Melodi'de sevgiyi, Nohut Adam'da zorbalığı olabilecek en güzel şekliyle anlattı. Başarısızlar Kulübü'nde ise "başarı"nın aslında ne olduğunu bize anlatacak...
En önemli cümle
"Başkalarıyla yarışa girmek istemiyorum. Onları desteklemek, yanlarında yürümek istiyorum.”
Bu kitap neden önemli
Başarısızlar Kulübü, “başarı” kavramına farklı bir bakış açısı getiriyor. Rekabete dayalı eğitim sisteminde bir yarış atına benzetilen ve kendilerini çoğunlukla “başarısız” hisseden çocuklara, gençlere dikkat çekiyor. Aile ilişkileri, okulda zorbalık, yalnızlık, öteki hissetme ve dışlanma gibi çocukların hayatta verdikleri mücadeleler vurgulanıyor. Hayattaki yerini ve kimliğini arayan gençlerin duyguları ve gerçeklikleri başarıyla yansıtılıyor. “Başarısız” olduğunu düşünen bir karakterin gözünden anlatılan hikâye, birçok çocuğun hayatta yüzleşmek zorunda kaldığı sorunlara odaklanıyor. Rekabet duygusunun, yalnızlaşmanın, duyarsızlığın ve bireysel hırsların giderek hâkim olduğu bir dünyada sevgi, güven ve arkadaşlık gibi kavramların önemini hatırlatıyor. Takım çalışmasının, hoşgörünün ve iletişimin; zorlukların üstesinden gelmekte altın anahtar olduğunu keyifli bir dille anlatıyor.
Anahtar kelime
Arkadaşlık, Başarı, Dayanışma, Hayal Gücü, Değişim, Kendini Keşfetme, Öz Güven, Ekip Çalışması, Eleştiri

Diğer kitaplara göz atın