Başıma Gelen Acayip Şeyler - Timaş Yayınları

basima-gelen-acayip-seyler-9786050848113.jpg

Başıma Gelen Acayip Şeyler

Küçük Korkağın Büyük Hikâyesi
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Umutlu Kitaplar
Sayfa / Ebat: 64s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Eylül’23 / Eylül’23
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4811-3
Barkod: 9786050848113
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

BAŞINIZA GELEN EN ACAYİP ŞEY NEYDİ?
Tibet; topluluk önünde konuşmaktan, her ne kadar soylarının tükendiğini bilse de dinozorlardan, mahallenin en iri çocuğu Ender’den, sokağın en belalı kedisi Enişte’den kısacası neredeyse her şeyden korkmaktadır.
Bir sabah, okula gitmek üzere kenardan kenardan yürürken başına 48 numara bir ayakkabı düşüverir. Bu, başına gelen ilk “acayip” şeydir. Tibet, korktuğu her şeyin başına gelmesiyle -gerçekten başına- inanılmaz bir gün geçirecek, öz güvenini zedeleyen tüm çekinceleriyle -soyu tükenen dinozorlar hariç- karşı karşıya gelecek. Günün sonunda Tibet, korkularından kurtulabilecek mi dersiniz?

Editörün görüşü
Bu kitap, yersiz korkulardan kurtulursa insanın hayatta hayal ettiği her şeyi gerçekleştirebileceğine dair inancı kendi içinde bulabileceği ana fikrini merkeze alıyor. Başıma Gelen Acayip Şeyler, mizahi üslubu ve akıcı kurgusuyla bir yandan güldürürken bir yandan da çocukların sık karşılaştığı öz güven eksikliği, korku ve çekingenlik gibi problemlere çözüm getiriyor.
En önemli cümle
"Ne güzel şeymişsin be yaşamak!"
Bu kitap neden önemli
Bir şeyi başarmak için gerekli potansiyelin herkesin içinde var olduğu mesajını veren eğlenceli bir hikâye. Korkulardan ve çekincelerden kurtulunduğunda hayatın daha kolay olacağını gösteren bir kitap. Akıcı anlatımı ve heyecanı üzerinde tutan kurgusuyla okumayı sevdiren bir eser. Yardımlaşma, mahalle ruhu, birliktelik gibi konuları işleyen bir öykü.
Anahtar kelime
8 yaş, Korkular, Öz Güven, Zorbalık, Cesaret, Mizah, Mahalle, Umut

Diğer kitaplara göz atın