Beynimizin Parmak İzleri - Timaş Yayınları

beynimizin-parmak-izleri-9786050827217.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Beynimizin Parmak İzleri

Duyguların ve Zihnin Gizemli Öyküsü
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Popüler Bilim
Diziler: Popüler Bilim
Sayfa / Ebat: 560s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’18 / Mart’21
Baskı Sayısı: 3
Tercüman:
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-2721-7
Barkod: 9786050827217
Üst Başlık: Duyguların ve Zihnin Gizemli Öyküsü
Orijinal Dil: İngilizce
95.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Beynimizin duyguları nasıl kurguladığına dair bütün bildiklerimizi yerle bir eden devrim niteliğinde yepyeni bir keşif!

Duygular neden kendiliğinden oluyormuş gibi hissettirir? Mantık hep söylenegeldiği gibi duyguları gerçekten de kontrol eder mi? Duygular hastalıkları nasıl etkiler? Çocuklarınızı duygusal açıdan nasıl daha zeki hale getirebilirsiniz? Beynimizin Parmak İzleri tüm bu sorulara ve daha fazlasına cevap vererek bu konuda yapılan en son araştırmaları; zihni, beyni ve duyguyu konu edinen bu yeni bilimin merak uyandıran pratik uygulamalarını gözler önüne seriyor.
 
“Lisa Barrett duygularımızın sadece doğuştan gelen şeyler olmadığının yanı sıra beynimizin hislerimizi nasıl bir bulmaca gibi birleştirdiğini ve bu sürece nasıl katkıda bulunduğumuzu çok açık ve anlaşılır bir dille anlatıyor. Bu kitap bizlere çok ilgi çekici bir hikâye sunuyor.”
– JOSEPH LEDOUX, Anxious ve Synaptic Self  kitaplarının yazarı
 
“Daha önce hiç duygularınızın nereden geldiğini merak ettiniz mi? Duygu psikolojisinde dünya çapında bir uzman olan Lisa Barrett, hisler ve bu hislerin perde arkası için açıklayıcı bir kılavuz hazırlamış bizlere.”
– ANGELA DUCKWORTH, Grit kitabının yazarı
 
Beynimizin Parmak İzleri, son teknolojiyle yürütülen sinirbilim çalışmaları ve günlük duygularımızı kusursuz bir biçimde birleştirerek sahip olduğumuz duygusal hayatımızı şekillendirme yöntemlerine dair yapılmış etkileyici, bilgilendirici ve merak uyandıran bir analiz. Böylesine önemli bir kitabı okuduktan sonra duygulara dair düşünceleriniz asla aynı olmayacak.”
– DANIEL L. SCHACTER, Hafızanın 7 Günahı kitabının yazarı
 
Beynimizin Parmak İzleri’ni okuduktan sonra duygulara dair görüşleriniz asla aynı kalmayacak. Lisa Barrett, cinsiyetçi klişelerle savaşmak ve daha iyi politikalar ortaya koyabilmek adına yepyeni bir çalışma alanının kapılarını aralıyor.”
– ANNE-MARIE SLAUGHTER, Unfinished Business kitabının yazarı

 

 

 

En önemli cümle
Beynimizin duyguları nasıl kurguladığına dair bütün bildiklerimizi yerle bir eden devrim niteliğinde yepyeni bir keşif!
Bu kitap neden önemli
Beynimizin Parmak İzleri'nin neredeyse son 30-40 yılın sinirbilim çalışmalarına kuşbakışı göz atan bir yaklaşımı var. Üstelik bütün literatürü bize ana hatlarıyla özetlemekle birlikte, her şeyi altüst eden kendi iddialı tezini de ortaya koyuyor. Bugüne kadar, sinirbilim ve duygular ilişkisi alanında yazılan bütün kitapları yerinden eden bir çalışma.
Anahtar kelime
Beyin, Bilim, Nörobilim, Sinirbilim, Duygular, Zihin, Hafıza

Diğer kitaplara göz atın