Bilimbaz - Ev Yapımı Sinema Tarifi - Timaş Yayınları

bilimbaz---ev-yapimi-sinema-tarifi-9786050834482.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Bilimbaz - Ev Yapımı Sinema Tarifi

Hangi sihirbaz Edison’un yaktığı lambanın sihrine ulaşabilir? Bilimin ve sevginin gücü adına!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Bilimbaz
Sayfa / Ebat: 128s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ekim’20 / Ekim’20
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3448-2
Barkod: 9786050834482
Alt Başlık: Bilimbaz
Üst Başlık: Ev Yapımı Sinema Tarifi
55.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Beni tanıyanların bana taktığı bir lakap Bilimbaz. Evet kabul ediyorum, insanlara lakap takmak her zaman güzel değil ama ben bu durumdan memnunum.
Bilimbaz, sihirbaz gibi bir şey. Ancak bilimbaz, şaşırtmalı numaraların hepsini illüzyon ile değil, bilimin gücüyle yapan kişi demek. Ben sihir diye bir şeye inanmıyorum zaten. Yaşadığımız şu dünyada bizi şaşırtan ne varsa bilimin gücüyle oluyor. Düşünsene, hangi sihirbaz Edison’un yaktığı lambanın sihrine ulaşabilir?

Aziz'in bilimsel deneylerle yaşadığı maceraları komik bir dille anlatan Ev Yapımı Sinema Tarifi sadece bilimin değil; ailenin, arkadaşlığın ve takım çalışmasının gücünü de gösteriyor. 
Editörün görüşü
İnternetteki "Kendin Yap" akımının da örneklerinin bulunduğu kitap, çocuklara hem bazı bilimsel gerçekleri öğretirken hem de kendi kendilerine üretim yapmalarını destekliyor. Bunu da eğlenceli bir kurguyla yapıyor. Çocukların kendileriyle kolayca bağ kurabileceği bir karakter Aziz. 9-10 yaş çocukların eğlenerek ve merakla okuyabileceği, ebeveynlerin ve öğretmenlerin severek okutabileceği bir kitap.
En önemli cümle
Hangi sihirbaz Edison’un yaktığı lambanın sihrine ulaşabilir? Bu düşüncelerle yatağıma uzandım ve hayallere daldım. Belki gelecekte benim de adımı altın harflerle yazacaklardı. “Aziz! Namı diğer Bilimbaz! İnsanlık ona çok şey borçlu.”
Bu kitap neden önemli
*Bu kitap bilimin gücüyle yapılacak şeyleri anlatıyor. *Bilim sayesinde illüzyon gibi şaşırtıcı deneyler yapılabilir diyor. *Açıklanamayan şeylerin bilimsel açıklamalarını anlatıyor. *Takım çalışmasının faydalarından bahsediyor. *Arkadaşlığın ve ailenin önemine değiniyor.
Anahtar kelime
Bilimbaz, Sihir, İllüzyon, Bilim, Sinema, Macera, Dıy, Deney, Arkadaşlık

Diğer kitaplara göz atın

Popüler
bir-varlikmis-bir-yoklukmus-9786050844436.jpg

Bir Varlıkmış Bir Yoklukmuş

Murat Moroğlu
Timaş Çocuk
32.50 TL