Bir Şehir Kalbimi Çaldı - Timaş Yayınları

bir-sehir-kalbimi-caldi-9786050845631.jpg

Bir Şehir Kalbimi Çaldı

Abdullah Harmancı'nın kaleminden ilk gençlik okurlarını rüya mı yoksa gerçek mi sorusunun peşine düşüren öyküler!
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 112s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Ekim’22 / Ekim’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4563-1
Barkod: 9786050845631
90.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Bütün şehirler ilginçtir. Bütün şehirler gizemlidir. Bütün şehirler keşfedilmeyi bekler. Şimdi okuyacağınız şehir de öyle:
Suyu akmasın diye yapılmış çeşmeler,
Yokuş yukarı tırmanan sular,
Konuşan kayalar,
Kubbeye kazılmış mezarlar,
Kediler için yapılmış türbeler,
Kırk yaşına kadar konuşmayan insanlar…
Hepsi bu şehirde…
Melek ve Dilek, kendi şehirlerini keşfe çıktılar. Belki de az önce sizin sokağınızdan geçtiler. Belki de sizin sokağınızı yazdılar. Durmayın öyleyse, çevirin bu kitabın kapağını ve kendinize rastlayın!
Editörün görüşü
Abdullah Harmancı, sade, anlaşılır dili ve akıcı üslubuyla ilk genç okurlarının rahatça okuyabileceği öyküler kaleme alırken genç okurlarını estetik hazdan mahrum bırakmıyor. Özgün konuları hayal gücüyle birleştiren yazar, düşündürmeye önem veriyor. Yazarın kendi hayat tecrübelerinden izler bulabileceğimiz öyküler, hayata dair güzel mesajlar içeriyor. Geçmişin güzelliklerini günümüzün gerçekleriyle birleştiren öyküler okurlarını farklı dünyalara götürüyor.
En önemli cümle
"'Pes doğrusu!' deyip yatağıma uzandım. Sabah olsun da gizemli şehrimizin yeni sırlarını keşfedelim, diye sabırsızlanıyordum."
Bu kitap neden önemli
Abdullah Harmancı çocuk edebiyatı alanında eğlendiren, düşündüren, sorgulatan ve meraklandıran eserler vermeye devam ediyor. Öyküleriyle tanınan yazar, okurlarından, öğrencilerinden, eğitimcilerden oluşan okur kitlesine çocukları ve çocuklarıyla birlikte okumayı seven ebeveynleri de kazandırıyor. İlk Genç okurlarının dünyasına uygun felsefi sorularla çocukların kitabı okuyup yorumlamalarını, üzerine düşünüp soru sormalarını sağlıyor. Akıcı, sade, samimi dili ve masalsı anlatımıyla okurlarını hayal gücünün sınırlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Rüya mı, gerçek mi sorusunun peşinde okurlarını hayal gücünün sınırlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Yazarın dilinin sade, anlaşılır ve samimi olması, üslubunun akıcılığıyla birleşince estetik bir zevk veriyor. Çocuklara bir dost edasıyla verilen mesajlar dikkat çekiyor. Çocuğun görsel yorumlama kabiliyetine destek olan çizimlerle hikâyenin olay örgüsü destekleniyor.
Anahtar kelime
Merak, Macera, Hayal Gücü, Felsefe, Arkadaşlık, Aile, Sevgi, Saygı, Paylaşmak, Cesaret, Kardeşlik, Eğlence, Emek

Diğer kitaplara göz atın