Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Parkı - Timaş Yayınları

bir-varmis-bir-yokmus-masal-parki-9789752633773.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Parkı

Masal Parkı'nın içinde onlarca masal... Eğlenmek için seni bekliyorlar...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Masal Hazinesi
Sayfa / Ebat: 400s. / 15,5x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’06 / Aralık’20
Baskı Sayısı: 29
Yayına Hazırlayan:
ISBN: 978-975-263-377-3
Barkod: 9789752633773
Alt Başlık: BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ
75.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
"Çocuklar model alarak, örnekleme ile öğrenirler. Masal içindeki figürler, mesajlar, çocuğun öğrenme sürecinde önemlidir. Özellikle mesaj içeren-eğitici değer taşıyan masallar, gelişimi olumlu yönde destekler. Aile-çocuk iletişimini güçlendirmeyi kolaylaştırır.
 
Masallar; dil gelişimini, bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimi desteklediği gibi çocuğun hayal gücünü ve üretkenliğini de geliştirir. Masallar; evrensel değerlerin kuşaklara taşınması, çocuğun iyi-kötü, doğru-yanlış kavram algısının gelişmesi açısından faydalıdır. Timaş Çocuk'u bu amaçlara uygun bir eser hazırladığı için kutlarım."
 
Uzman Psikolog Aynur Sayım
Editörün görüşü
Çocukların sevdiği masalların yazarı Nefise Atçakarlar, "Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Parkı" ile yine en sevilen masalları miniklerle buluşturdu. Bu kitapla çocuklar evrensel değerleri benimseyecek, iyi-kötü, doğru-yanlış gibi kavram algılarını geliştirecekler. Mesaj içeren ve eğitici-öğretici yönü ön planda olan masallar, birbirinden güzel çizimleriyle çocuklar tarafından çok sevilecek.
En önemli cümle
Çünkü herkes “Nasıl olsa kimse anlamaz.” diye düşünüp havuza süt yerine su dökmüş.
Bu kitap neden önemli
Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Parkı'nda, içerisindeki masallar aracılığıyla çocuklara kazanmaları gereken birçok değer anlatılıyor. Her masalın bir değer üstüne kurulduğu kitapla çocuklar, pek çok kazanım elde edecekler. Çocukların duygusal, bilişsel ve sosyal gelişim alanlarını destekleyen kitap, merak duygusunu da geliştirecek.
Anahtar kelime
Paylaşmak, Şükretmek, Arkadaşlık, Yardımlaşma, Fedakârlık, Dürüstlük, Çözümcülük, Dayanışma

Diğer kitaplara göz atın