Bitmeyen İyilik Vakıf Kuranlar - Örnek Hayatlar - Timaş Yayınları

bitmeyen-iyilik-vakif-kuranlar---ornek-hayatlar-9789752639799.jpg

Bitmeyen İyilik Vakıf Kuranlar - Örnek Hayatlar

İyiliğin en güzel yolunu bulan insanların dünyasına doğru bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Örnek Hayatlar
Sayfa / Ebat: 144s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mayıs’09 / Nisan’22
Baskı Sayısı: 8
Çizer:
ISBN: 978-975-263-979-9
Barkod: 9789752639799
Alt Başlık: Örnek Hayatlar
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Bu kitap sizi, iyiliğin en güzel yolunu bulan insanların dünyasına doğru bir yolculuğa çıkaracak.
Öyle bir iyilik ki yıllar önce yapıldığı hâlde etkisi hâlâ devam ediyor.

Nizamülmülk, Alaaddin Keykubat, Fatih Sultan Mehmet, Beyazit, Kanuni, Mimar Sinan, Bezmialem Valide Sultan, Hatice Sultan, Mehmet Raşit Efendi… Kurdukları vakıflarla yüzyıllar boyunca ihtiyaç sahiplerine destek olmuş örnek insanlarla tanışacak, yaptıkları iyilikleri okuduğunuzda toplumsal dayanışmanın uzak bir hayal olmadığını göreceksiniz.

 
Editörün görüşü
Bu kitap gençleri vakıf kavramıyla ve tarihimizde kurdukları vakıflarla birçok ihtiyaç sahibine destek olmuş önemli insanlarla tanıştırıyor. Toplumsal dayanışma konusunda okurları bilinçlendiriyor.
En önemli cümle
Nasıl ki vücudun herhangi bir organı rahatsız olduğunda, diğer organları da bu yüzden ateşlenir ve uykusuz kalırsa, toplumda yaşayan insanlar da birbirlerinin sıkıntılarını paylaşmalı.
Bu kitap neden önemli
Bitmeyen İyilik Vakıf Kuranlar kitabı gençleri, kurdukları vakıflarla yüzyıllar boyunca ihtiyaç sahiplerine destek olmuş örnek insanlarla tanıştırıyor. Tüketim kültürüyle beslenen gençlerimize toplumsal dayanışmanın uzak bir hayal değil “birlikte yaşamanın” bir şartı olduğunu anlatarak daha adil bir düzenin kapısını aralamaya çalışıyor. Tarihe, araştırmaya, öğrenmeye meraklı zihinler için ufuk açıcı bir yolculuğun kapılarını aralıyor. Roman, hikâye ve anlatı türüne meraklı çocukları tarihi kahramanlarla tanıştırıyor, iyilik kavramını ve iyiliğin yansımalarını gençlere anlatıyor.
Anahtar kelime
Vakıf, Hayırseverlik, İyilik, Hoşgörü, Medeniyet, Tarih, Kültür, Miras, Hayrat, Hayvan Sevgisi, Sağlık, Medrese, Cami, Külliye, Darülaceze, Kervansaray, Nizamülmülk, Beyazit, Kanuni, Mimar Sinan, Hatice Turhan Sultan

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL