Büyükbabamın Kocaman Denizi - Timaş Yayınları

buyukbabamin-kocaman-denizi-9786050845501.jpg

Büyükbabamın Kocaman Denizi

Cesur, akıllı ve iyi kalpli bir büyükbabayla minik torununun ilham verici hikâyesi...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Umutlu Kitaplar
Sayfa / Ebat: 96s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Eylül’22 / Aralık’23
Baskı Sayısı: 4
ISBN: 978-605-08-4550-1
Barkod: 9786050845501
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Rüya, büyükbabasını ve kulübesini ziyaret etmeyi çok sever. Ne zaman büyükbabasının yanına gitse birlikte koya iner ve oyun oynarlar. Fakat büyükbabası çok yaşlanmıştır, artık bacaklarında koya inecek güç yoktur. Yeni oyun yerleri Büyükbaba’nın kulübesi olur.

Bu kulübe, her biri Büyükbaba’nın geçmişinden inanılmaz maceralara sahip olan birçok eşyayla doludur: bir korsan altını, pirinç bir teleskop, kokulu bir balık ağı… Ancak bazı anılar, saklı tutulamayacak kadar büyüktür. Rüya, Büyükbaba’nın bu anılarını hatırlamasına nasıl yardım edebilir?

Anıları paylaşmanın önemi hakkında ilham verici bir hikâye…

En önemli cümle
"Rüya, koyu Büyükbabası için evin içine getirmenin bir yolunu bulabilmeyi diledi. Gün doğumlarını, gün batımlarını, uçurumları, mağaraları ve denizi."
Bu kitap neden önemli
"Büyükbabamın Kocaman Denizi", çocuklara aile bağlarının, sevginin ve yardımlaşmanın önemini anlatan ilham verici bir hikâye sunuyor. Sylvia Bishop'un sürükleyici dili ve Paddy Donnelly'nin büyüleyici çizimleriyle, Rüya'nın dedesiyle olan sıcacık ilişkisi ve onun için hazırladığı sürprizler, çocukların kalbine dokunacak. Çocuklar bu etkileyici ve sıcak hikâyeyi çok sevecek, masmavi bir yolculuğa çıkacaklar...
Anahtar kelime
Sevgi, Dostluk, Zaman, Aile, Aile Büyükleri, Paylaşma, Problem Çözme, Empati, Dayanışma, İş Birliği, Yardımlaşma

Diğer kitaplara göz atın