Büyükbabamın Kocaman Denizi - Timaş Yayınları

buyukbabamin-kocaman-denizi-9786050845501.jpg

Büyükbabamın Kocaman Denizi

Cesur, akıllı ve iyi kalpli bir büyükbabayla minik torununun ilham verici hikâyesi...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Umutlu Kitaplar
Sayfa / Ebat: 96s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Eylül’22 / Aralık’23
Baskı Sayısı: 4
ISBN: 978-605-08-4550-1
Barkod: 9786050845501
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Rüya, büyükbabasını ve kulübesini ziyaret etmeyi çok sever. Ne zaman büyükbabasının yanına gitse birlikte koya iner ve oyun oynarlar. Fakat büyükbabası çok yaşlanmıştır, artık bacaklarında koya inecek güç yoktur. Yeni oyun yerleri Büyükbaba’nın kulübesi olur.

Bu kulübe, her biri Büyükbaba’nın geçmişinden inanılmaz maceralara sahip olan birçok eşyayla doludur: bir korsan altını, pirinç bir teleskop, kokulu bir balık ağı… Ancak bazı anılar, saklı tutulamayacak kadar büyüktür. Rüya, Büyükbaba’nın bu anılarını hatırlamasına nasıl yardım edebilir?

Anıları paylaşmanın önemi hakkında ilham verici bir hikâye…

Editörün görüşü
Kitabın açık, akıcı ve samimi bir dili vardır. Rüya’nın dedesinin anlattığı üç hikâye de Rüya’nın dedesine hazırladığı sürpriz de içerik açısından eseri sürükleyici hale getiriyor. Kitabın etkileyici resimleri okuru kitaba daha da çekiyor. Konusu ve kahramanları gerçek yaşamda karşılaşılan özelliklere sahip... Bir dede torun hikâyesi olduğu kadar, bir baba kız, bir yaşlı adamın yalnızlığı, bir birlikte olma hikâyesi… Rüya’nın iyi kalpli ve cesur büyükbabasının anlattığı macera dolu, sıcacık hikâyeler, Rüya’nın dedesi için düşündüğü tatlı sürprizlerle beraber masmavi bir denize açılıyoruz. Sylvia Bishop'un sürükleyici dili ve Paddy Donnelly'nin muhteşem çizimleriyle Büyükbabamın Kocaman Denizi, çocuklara ilham verecek tatlı bir hikâye...
En önemli cümle
"Rüya, koyu Büyükbabası için evin içine getirmenin bir yolunu bulabilmeyi diledi. Gün doğumlarını, gün batımlarını, uçurumları, mağaraları ve denizi."
Bu kitap neden önemli
Kitabın açık, anlaşılır, akıcı, yalın ve samimi bir dili var. Torunun evde gördüğü ve hikâyesini merak ettiği her nesne komik, eğlenceli ve merak ettirici bir şekilde okuyucuya anlatılıyor. Torunun bu hikâyelerden ve dedesinin yalnızlığından etkilenip onun için bir sürpriz hazırlaması da çocukları etkileyecek noktalardan biri. Bunun için gençliğinde yardım ettiği ya da ilişki kurduğu insanları bulması, onun hayatını kolaylaştırmaya çalışması çok içten bir şekilde hissediliyor. Kitaptaki çizimlerin tamamı mükemmel. Deniz çizimleri başta olmak üzere dedenin anlattığı her anı ile sayfa arka plan ve yazının renginin değişmesi, her düzlem için ayrı renk paleti kullanılmış olması da kitabı belli bölümlere ayırıp okunmasını kolaylaştırıyor. Çocuklar bu etkileyici ve sıcak hikâyeyi çok sevecekler...
Anahtar kelime
Sevgi, Dostluk, Zaman, Aile, Aile Büyükleri, Paylaşma, Problem Çözme, Empati, Dayanışma, İş Birliği, Yardımlaşma, 8 yaş

Diğer kitaplara göz atın