canavarlar-gece-gelir-mi-karton-kapak-9786050833584.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Canavarlar Gece Gelir Mi? (Karton Kapak)

Korkularını yenmek isteyen cesur minikler için...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 36s. / 26x26
İlk ve Son Baskı: Kasım’20 / Kasım’20
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3358-4
Barkod: 9786050833584
32.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

 “Gündüzleri pek eğlencelidir… Peki ya geceleri?“

Maya için gündüzleri ne kadar eğlenceli ise geceleri de bir o kadar gizemlidir. Maya, geceleri evlerinde neler olup bittiğini sorgulayan ve korkularıyla yüzleşmeyi başarabilen cesur bir çocuktur. Bu cesur çocukla tanışmaya hazır mısınız!

 Korkularını yenmek isteyen cesur minikler için “Canavarlar Gece Gelir mi?”

“Bu kitabı çocuğunuza okuduktan sonra kendinizi çocuğunuzla birlikte canavar avlama oyunu oynarken bulabilirsiniz. Çocuğunuz, Maya’nın hayal ettiği canavarların aslında bambaşka şeyler olduğunu görünce hem çok şaşıracak hem de bu maceradan büyük keyif alacaktır.

 Keyifle okunan bir öykü sayesinde çocuğunuzun gece korkuları varsa; kronik hale gelmeden onu anlayabilecek ve bu korkuların çözümüne birlikte ulaşabileceksiniz…”

                                     Tuğçe ISIYEL- Psikolojik Danışman / Psikoterapist

 

Editörün görüşü
Canavarlar Gece Gelir kitabımız konusu bakımından oldukça dikkat çekici. Bu yaş grubundaki birçok çocuğun gece korkularını bir kitapta işlemek oldukça önemli bir çalışma oldu bizim için. Kitabı yazan ve çizen kişinin aynı kişi olmasındaki avantajdan da bahsetmek isterim. Metinde ve çizimde üst düzey bir başarıyı aynı anda yakalamak çok nadir görülür. Bu kitapta çizimler de metinde çok başarılı. Kitaptaki bu kalite okurlar tarafından da fark edilecektir. Biz proje toplantılarında konuşurken genel kanı bu kitabın yurt dışında da çok beğenileceğiydi. Çizimlerinde dünya standartlarını yakalamış olması sebebiyle... Bu kalitede bir kitabı konusuna vurgu yaparak anlatabilirsek geniş mecralara ulaşacaktır. Yazar İstanbul'da yaşıyor. Düzenli bir işte çalışmıyor. Evinde yazıp çiziyor, etkinliklere açık bir yazarımız. Çocuklarla iletişimi iyi, her türlü etkinliğe vakti uyduğu sürece katılabilir... D&R Mağazaları, BKM kitap, Kidsnook gibi yerlerde yapılan etkinliklere dahil olabilecek kaliteli bir yazarımız.
En önemli cümle
Maya anladı ki geceler uyumak ve dinlenmek içindi...
Bu kitap neden önemli
Yağlı boya ve pastel karışımı diyebileceğimiz bir tarzda resimlenmiş kitabın çizimleri dünya standartları düzeyinde. İşlenen tema korku olsa bile çocuklar keyifle okuyacaklardır. Çünkü kitaptaki canavarlar bile oldukça sevimli bir şekilde resmedildi. Korkularının üzerine giderek geceleri duyduğu her sesin ve gölgenin bir anlamı olduğunu öğrenen karakterimiz Maya; ayrıca yaşadığı macera ile gecelerin dinlenmek ve uyumak için oldukça gerekli olduğunu da kanaat getiriyor. Dolayısıyla hikaye çocukları korkularıyla yüzleşmeleri için cesaretlendiriyor. Aynı zamanda çocukların etraflarında olup bitenleri merak etmelerine ve sorgulamayı öğrenmelerine yardımcı oluyor…
Anahtar kelime
Gece Korkusu, Gece - Gündüz Kavramı, Merak, Eğlenceli, Öykü, Hayaller, Canavarlar

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
guzel-ahlaki-ogreniyorum---renklerle-guzel-dinim-boyama-kitabi-1-9786050843521.jpg

Güzel Ahlakı Öğreniyorum - Renklerle Güzel Dinim Boyama Kitabı 1

Asuman Kılıç
Timaş Çocuk
9.50 TL