Denizle Mücadele - Bear Grylls Maceraları - Timaş Yayınları

denizle-mucadele---bear-grylls-maceralari-9786050848151.jpg

Denizle Mücadele - Bear Grylls Maceraları

Chloe doğayı korumanın önemini kavrayabilecek mi?
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Bear Grylls Maceraları
Sayfa / Ebat: 128s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Eylül’23 / Eylül’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4815-1
Barkod: 9786050848151
90.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

GERÇEK BİR MACERAYA HAZIR MISINIZ?
Maceracı bir kız olan Chloe, kampta kutulara atış yapmaya bayılır. Ancak arkasında bıraktığı çöpleri umursamaz. Dünyanın birkaç küçük çöp yüzünden kirlenmeyecek kadar büyük olduğunu düşünür.
Yelkenli teknesi ters yüz olduğunda kendisini rehberi Bear’in yanında, bir sahil kenarında bulur. Birlikte gelgitlerle ve bataklıklarla yüzleşirken tehdit altındaki deniz yaşamına da dikkat etmelidirler.
CHLOE, DOĞAYA SAYGI DUYMASI GEREKTİĞİNİ ÖĞRENEBİLECEK Mİ?

Editörün görüşü
Dünya çapında milyonlarca okura ulaşana Bear Grylls, doğada hayatta kalma maceralarıyla karşımızda. Altı kitaptan oluşan bu seride Bear Grylls, farklı olaylar sonucunda tanıştığı kahramanlarımıza doğada hayatta kalma dersi veriyor. Ustaca işlenmiş olay örgüsü sayesinde okuyucular hem bir dostluk hikâyesi okuyacak hem de doğayla savaşmak yerine birlik olmanın neler kazandırdığını görecek. Yediden yetmişe her yaştan okuru olan Bear Grylls, bu seriyle ilkokul öğrencilerine doğayı sevdirmeyi ve neler yapabileceklerini fark ettirmeyi hedefliyor.
En önemli cümle
"Doğaya sahip çıkarsan harika bir mucit olduğunu fark edersin."
Bu kitap neden önemli
Okurlara doğa sevgisi kazandıracak bu kitapta zorluklar karşısında pes etmemeyi ve farklı ortamlara uyum sağlamanın gerekliliğini göreceksiniz. Chloe’yle birlikte doğada bıraktığımız en ufak çöpün bile nelere sebep olabileceğini, önemsiz gördüğümüz şeylerin canlılara nasıl zarar verdiğini fark edeceksiniz.
Anahtar kelime
Macera, Doğa, Doğa sevgisi, Çevre Kirliliği, Mücadele, Zorluklarla Başa Çıkma, Problem Çözme

Diğer kitaplara göz atın