Devlerin Savaşı - Efsane Savaşçı - Timaş Yayınları

devlerin-savasi---efsane-savasci-9786051442105.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Devlerin Savaşı - Efsane Savaşçı

Gerçek efsaneler asla ölmezler...
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Macera
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Kasım’20 / Kasım’20
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-144-210-5
Barkod: 9786051442105
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Danişmend Gazi’nin nefes kesen maceraları ikinci kitapla devam ediyor.

Nestor ve Şaddat, Melik Danişmend’le başa çıkamayınca bu kez Gürcü komutan Behmen’den yardım isterler.

Bu sırada Nestor gizli bir plan çevirir ve Efromiya’yı kaçırıp Çankırı Kalesi zindanlarına kapattırır. Onun izini sürmesi için hemen Casus Yahya’yı görevlendiren Danişmend Gazi’ye bir haber daha ulaşır.

Koca cüssesi ile masallardan fırlamış bir deve benzeyen ve yenilmezliği ile nam salmış meşhur savaşçı Frenk Atuş, elli bin askeriyle birlikte Danişmend Gazi’ye karşı savaşmak üzere yola çıkmıştır.

Acaba bu amansız mücadelenin galibi kim olacak?

Tarihimizden gerçek kahramanlarla yürekleri ateşleyecek soluk soluğa bir macera...

Editörün görüşü
•Kendi değerlerine hızla yabancılaştırılmaya ve sanal kahramanlarla avutulmaya çalışılan genç nesle, onların diline ve taleplerine uygun alternatif kitaplar üretmek şüphesiz çok önemli... Bu yönüyle özellikle ortaokul ve lise çağı için başarılı bir alternatif bu kitap... •Keyifle okunacak ve genç okurlarda heyecan uyandıracak bir roman olmasının yanı sıra bir farkındalık da ortaya koyuyor. •Kendi tarihinden esinlenerek ve ecdadını örnek alarak tarihe yön veren, dünyaya hükmedebilen, iyi insan olmayı gerçek kahramanlık sayan, şuurlu genç bir nesil yetişmesine katkı sağlaması açısından önemli... •Çünkü bazen bir kitap bir insanı değiştirir. Bir insan da dünyayı değiştirir...
En önemli cümle
Gerçek kahramanlık, iyi insan olabilmektir. ... Yani demem o ki, hayattan bıkacak kadar uzun yaşamıyoruz. ... Allah’ın inayeti, yardımı bizimle olduktan sonra gerisinin önemi yok. Tez zamanda gazaya çıkmalıyım. Allah kulunu darda koymaz. ... Bilin ki ben, buralara mal ve hazine toplayıp onlarla geri dönmek için gelmedim. Ben, bu şehirleri fethedip halkını Hak ile tanıştırmak için geldim. ... Bugün karşımızda ne kadar düşman olursa olsun biz, Bedir’dekiler gibi dua edeceğiz. ... Unutmayın gaziler! Adımını aşk ile atan insan, sırtında dünyayı, hatta kâinatı taşır. Hiç de gocunmaz. Aşksız insan ise beden yerine ancak ceset taşır.
Bu kitap neden önemli
•Genç okurlar için kaleme alınmış tarihi bir kurgu. Tarihi bilgiler ve mekânlarla zenginleştirilmiş metinde genç okurun ilgisini çekmek için macera ve aksiyon sahneleri ön planda. •Gençlerin kendi kültürlerine ve değerlerine hızla yabancılaşmaya başladığı bu dönemde, tarihini öğrenmek ve kendi kahramanlarını tanımak isteyen okurlar için keyifle okuyabilecekleri bir eser. •Yabancı menşeli sanal kahramanların yerine tarihteki gerçek kahramanlarla empati kurmayı sağlayan alternatif bir kitap... •Kahramanlık ruhu aşılıyor ve gerçek kahramanlığın ‘iyi insan olmak’ olduğunu vurgulayarak okurda farkındalık oluşturuyor. • Dünyaya hükmetmiş şanlı bir ecdadın nesli olduklarını genç okurlara hatırlatıyor; çalışma, azim ve gayretle büyük başarılara imza atabilecekleri yönünde şevklendiriyor.
Anahtar kelime
Kahramanlar, Cesaret, Savaşçı, Savaşçılar, Tarihi Roman, Bizanslılar, Selçuklular, Anadolu, İslamiyet

Diğer kitaplara göz atın