Diddalum - Timaş Yayınları

diddalum-9786050837131.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Diddalum

Diddalum nedir? İçinde patlayan bir havai fişek mi yoksa kanat çırpan bir kelebek mi? Ne olduğunu öğrenmek istersen kitabın içine bak.
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 36s. / 26x26
İlk ve Son Baskı: Mart’21 / Mart’21
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-3713-1
Barkod: 9786050837131
Orijinal Dil: İngilizce
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Diddalum nedir? 
 
Heyecanlandığında karnında hissettiğin o eğlenceli şey mi? Veya içinde patlayan bir havai fişek mi? Bir sümüklü böcek mi veya kanat çırpan bir kelebek mi? DİDDALUM NEDİR VE ONU NASIL DİNLERSİN?
 
Öğrenmek istersen kitabı oku ve diddalumu bul. 
Editörün görüşü
Diddalum, içimizde hissettiğimiz ama ifade edemediğimiz duyguları tanımlayan uydurma bir kelime. Hiçbir dilde karşılığı olmayan bu kelime, kitapta anlam kazanıyor. Kendini ve duygularını anlayabilen, bunları ifade etme becerileri geliştiren bireyler hayat boyu sosyal ilişkilerde ve psikolojik olarak mutlu ve huzurlu olmaya daha yatkın olurlar. Özellikle okul öncesi dönemde, gelişim açısından duyguları tanımlama ve ifade etme önemli bir başlıktır. Kitap bu kazanıma katkı sağlarken aynı zamanda şiirsel dili ve sanatsal tasarımıyla hem çocuklar hem de yetişkinler için çocuk edebiyatının en güzel örneklerinden biri haline geliyor.
En önemli cümle
Bazen sana güç verir. Bazen de şarkılar söyletir. Bu ses kalbinin hapşırması gibidir. O, içinde çiçekler açan bir ağaçtır.
Bu kitap neden önemli
*Şiirsel anlatımıyla edebiyat ve okuma zevkine katkı sağlıyor. *Farklı ve sanatsal tasarımıyla sanat ve estetik algıyı geliştiriyor. *Duyguları ifade etme konusuna yaratıcı bir yolla yaklaşarak sosyo-duygusal gelişime katkı sağlıyor. *Hayal gücü ve yaratıcılığı geliştiriyor. *Çocuk edebiyatı açısından güzel bir örnek olan kitap, hem çocukların hem de çocuk kitaplarıyla ilgilenen yetişkinlerin beğenisine hitap ediyor. *Çocuklarla okunduğunda, diyalog başlatıcı özelliği sayesinde birçok farklı konuya ve alana kapı aralıyor. *Sanat, drama gibi etkinliklere alt yapı sağlıyor.
Anahtar kelime
Empati, Kalp, Duygu, Okul Öncesi, Sevgi, İnsan, Hayat

Diğer kitaplara göz atın