Dikkat Dayım Çıkabilir! - Uçuk Ailemle Kaçık Maceralar - Timaş Yayınları

dikkat-dayim-cikabilir---ucuk-ailemle-kacik-maceralar-9786051442501.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Dikkat Dayım Çıkabilir! - Uçuk Ailemle Kaçık Maceralar

Dayım balık adam oldu, olanlar bize oldu...
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Mizah
Sayfa / Ebat: 144s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’22 / Haziran’23
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-144-250-1
Barkod: 9786051442501
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Bu sefer Uçuk Ailesi olarak kamp tatilindeyiz. Doğayla sarmaş dolaş, huzur içinde bir tatil yapma hayaliyle yola çıktık. Ama doğa yerine babamla ve dedemle sarmaş dolaş vazitteyim. Çünkü iki kişilik çadırda altı kişi yatıyoruz. Daha doğrusu yatamıyoruz. Çünkü şişme yatak var. Birisi hareket ettiği anda çadırda Meksika dalgası oluşuyor. Dayımın belden aşağısı çadırın dışında kaldı. Dedem, üşümeyeyim diye altına içlik giymiş, hatır hatır kaşınıyor. Neşe, ayı gelecek diye korkuyor. Annem “At nalı gibi kıpırdayıp durmayın!” diye söyleniyor. Babamsa bu ortamda mehter marşı söylüyor.
Keşke kamp maceramız sadece bu komik ve neşeli anlarla kalsaydı. Ama maalesef kalmadı. Çünkü dayım zıpkını alıp balık vurmak için gecenin bir vakti denize daldı. Ve sudan çıktığında biz de acayip bir maceranın içine daldık. Bir daha da çıkamadık. Emin olun! Siz de bu kitaba dalınca çıkamayacaksınız.
Editörün görüşü
Aile fertleri ile birlikte nitelikli zaman geçirmenin iyice azaldığı günümüzde genç bireyleri bu konuda motive eden bir seri olarak kurgulandı Uçuk Ailemle Kaçık Maceralar… Tüm ailenin birlikte maceralara atıldığı bu serideki kitaplar, kaliteli mizah ve değer içerikli kurgularıyla okurlardan büyük ilgi görüyor. Cesaret, özgüven, dürüstlük, büyüklere saygı, komşuluk, girişimcilik, doğa sevgisi gibi temalarla zenginleştirilmiş olan metinleri ile özellikle öğretmenlerin gözdesi…Ödüllü usta bir yazar ve aynı zamanda bir eğitimci olan Salih Uyan’ın diğer kitapları gibi bu kitap da güvenle ve keyifle okunabilecek nitelikli bir gençlik edebiyatı eseri…
En önemli cümle
“Bir karıncaya bakıp hiç heyecanlanmayan insan, takla atan robota şaşırıyorsa bir sıkıntı var demektir.”
Bu kitap neden önemli
• Aile sevgisini ve aile içi iletişimin önemini vurguluyor. • Problem çözme ve zor koşullarda hayatta kalma becerisini geliştiriyor. • Tabiat sevgisi aşılıyor ve doğal hayatın güzelliklerine dikkat çekiyor. • Toplum içinden farklı insan karakterlerini göstererek emapati yeteneğini pekiştiriyor.
Anahtar kelime
Aile, Aile Büyükleri, KAMPÇILIK, Doğa sevgisi, Macera, Cesaret, Dürüstlük, Gelenek, Toplumsal yaşam

Diğer kitaplara göz atın