Doğa Dedektifi Çınar - İlkbahar Günlüğüm - Timaş Yayınları

doga-dedektifi-cinar---ilkbahar-gunlugum-9786050842708.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Doğa Dedektifi Çınar - İlkbahar Günlüğüm

İlkbahar meyvelerinin dünyasını aralamaya hazır mısın?
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Doğa Dedektifi Çınar
Sayfa / Ebat: 64s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Ekim’21 / Ekim’21
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4270-8
Barkod: 9786050842708
70.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
İlkbahar gelmiş, toprak yeşermiş, kuşlar cıvıldamaya başlamıştı. Çınar'ın aklında ise sadece meyveler vardı. İlkbahar meyveleri... Bir gün Çınar bahçedeki erik ağacının yanına giderken bir ses duydu: 'Pişt, pişt! Çınar!' Ona seslenen erik ağacının kendisiydi. 'Bahçeye hoş geldin!' dedi. 
Sahi ağaçlar konuşur muydu? Erik ağacı Çınar'a neler  söyleyecekti?

Doğa Dedektifi Çınar-İlkbahar Günlüğüm'de ilkbaharda hangi meyvelerin yenilmesi gerektiğini öğrenecek, ilkbahar meyveleri hakkında çok ilginç bilgiler edineceksin. Üstelik meyvelerin dünyasına yapacağın bu fantastik yolculukta çok eğleneceksin!
Editörün görüşü
Zehra Nur Canpolat tarafından kaleme alınan ‘Doğa Dedektifi Çınar’ serisi, minik okuyucuları doğanın ve meyvelerin fantastik dünyasına davet ediyor. Seri boyunca Doğa Dedektifi Çınar mevsim mevsim gezerken meyvelerle konuşuyor, onların dünyasında macera dolu anlar yaşıyor. Günümüzde doğadan ve ağaçlardan uzak bir şekilde büyüyen, büyümek zorunda kalan çocukların ilgisini çeken sürükleyici metni; Berk Öztürk’ün elinden çıkan renkli ve eğlenceli çizimleri ile ‘Doğa Dedektifi Çınar’ doğa ile iç içe büyümek isteyen çocuklara eşlik edebilecek önemli bir seri olarak olarak raflarda yerini alıyor.
En önemli cümle
Kimini bir fidanken ben suladım, kimi hastalanınca bakımına koştum. Şimdi ise en sıkı dostlarım...
Bu kitap neden önemli
*Seri, çocukları doğal yaşama akıcı ve tatlı bir dille özendiriyor. Çocuklar bu kitaplar sayesinde zengin kelime dağarcığıyla pek çok yeni kelime öğrenecekler. *Çocuklar bir yandan kurgu bir metin okurken diğer yandan meyvelerle ilgili bilimsel bilgileri öğrenecekler. *Çınar'la birlikte çocuklar meyvelerin dünyasında fantastik bir yolculuğa çıkacaklar. *Set, çocuklara doğa sevgisi, çevre bilinci, birlikte yaşama anlayışı kazandıracak.
Anahtar kelime
Doğa, Doğa sevgisi, Meyve, Ağaç, Mevsim, Zaman, Paylaşma, Arkadaşlık, Sevgi, Fantastik, Yolculuk

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL