Doğruyu Söylüyoruz - Hadisleri Öğreniyorum (Eski) - Timaş Yayınları

dogruyu-soyluyoruz---hadisleri-ogreniyorum-9786050801026.jpg

Doğruyu Söylüyoruz - Hadisleri Öğreniyorum (Eski)

Güzel davranış rehberimiz Peygamberimizle, güzel davranmayı ve hadisleri öğreniyoruz!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk ve Din
Diziler: Hadisleri Öğreniyorum
Sayfa / Ebat: 32s. / 20x26
İlk ve Son Baskı: Mart’12 / Haziran’20
Baskı Sayısı: 5
ISBN: 978-605-08-0102-6
Barkod: 9786050801026
Alt Başlık: Hadisleri Öğreniyorum
Üst Başlık: Doğruluk, İyiliğe Götürür.
20.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

“Her şeyi yaratan Allah (cc), her şeyi bilir. Peygamberimizi(sav) de Allah seçmiştir. O en güzel ahlakı yaşadı. Bizlere dünyayı Cennet eden dinimizi öğretti. ‘Hadisleri Öğreniyorum’ dizisindeki kitaplar da onun sözlerini, hayatını, davranışlarını çocuklarımıza anlatıyor. Ne güzel!”
Hekimoğlu İsmail

Dizideki kitaplarda, çocukların ezberleyebileceği uzunlukta ve anlayabileceği konularda hadisler işleniyor. Hadislerde öğütlenen davranışlar, akıcı bir üslupla hikâyeleştiriliyor. Bu hikâyeleri, 5-6 yaşlarındaki çocuklar büyüklerinden dinleyebilir ve 7-8 yaşlarındaki çocuklar kendileri rahatlıkla okuyabilirler.

Editörün görüşü
Hadislerin insan hayatındaki yerini gün geçtikçe daha da iyi hissediyoruz. Bu önemli hayat düsturları dönemin şartlarına her zaman uymuştur. Mesele insan hayatı ve dünyada karşılaştıkları olunca örnek alınması gereken Peygamberimizin (s. a. s.) hayatı tekrar ve tekrar gözden geçirilmeli. Zira hayatı boyunca söyledikleriyle, yaşadıklarıyla insanlara ışık oldu. Onun ahlakını soranlara Hz. Aişe “Kur’an Ahlakı” olarak cevap veriyor ki yaşantısının, sözlerinin bu kadar tesirli olmasının sırrı da ortaya çıkmakta. Bu önemli kaynağı göz ardı etmek insan hayatını mutsuzluğa sevk etmektir. Aynı cümleyi daha doğrusuyla söyleyecek olursak hayatta mutluluğu yaşayabilmenin formülü Peygamberimizin hayatını, sözlerini tanımakla olacağını görmek lazımdır. Küçük yaşlar için hazırlanan ve Peygamberimizin hadislerini hikaye içinde kavrama imkanı sağlayan bu eserler çocuklara ileriki yaşlar için de önemli bir kaynağın ilk tanıtımlarını yapıyor.
En önemli cümle
Doğru sözlü olmak, gerçekten onlara iyilik ve mutluluk getirmişti.
Bu kitap neden önemli
“Hangi davranışlar güzeldir ve bunları çocuklarımıza nasıl kazandırabiliriz?” İşte, çocuklarımızı yetiştirirken karşımıza çıkan iki önemli soru… Davranış eğitimi verirken bu soruların cevabını bulabileceğimiz çok değerli bir kaynak ve rehber var: Hadisler ve Sevgili Peygamberimiz! Hadisleri Öğreniyorum kitap dizisi, çocuklarımızla çıkacağımız yolda hadisler ışığında sevgili Peygamberimizin bizlere rehber olmasını sağlayacak... 5-8 yaş arası çocuklara hitap eden dizimiz, renkli resimli 10 kitaptan oluşuyor. Bu kitapları, 5 yaşındaki çocuklar büyüklerinden dinleyebilir, 7 ve 8 yaşlarındaki çocuklar ise kendileri okuyabilirler. Her kitapta farklı bir güzel davranış ele alınıyor ve bu davranışı tavsiye eden hadis öğretiliyor. Bunlar, çocukların ezberleyebileceği uzunlukta ve anlayabileceği konularda olan hadislerden seçildi. Bu dizi, hitap ettiği yaş grubunda ve kendi tarzında tek örnektir. Hadisleri konu edinen çocuk kitapları arasında, 5-8 yaş grubuna yönelik olan ilk kitaplardır. Ayrıca 10 farklı hadisi işleyen hikâyelerin tümü, aynı iki ana karakter etrafında gelişmektedir. Bu hikâyeleştirme tarzı, çocuklarımızın farklı hadisleri ve davranışları daha kolay algılamasını ve benimsemesini sağlayacaktır.
Anahtar kelime
Doğru, Gülümseme, Hasta, Hediye, Paylaşmak, Sabretmek, Temizlik, Yardım, Çocuk, Sevgi, Hadis, Öfke

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
Popüler
bir-varlikmis-bir-yoklukmus-9786050844436.jpg

Bir Varlıkmış Bir Yoklukmuş

Murat Moroğlu
Timaş Çocuk
32.50 TL