Gel De İnanma - Ezber Bozan Osmanlı Tarihi - Timaş Yayınları

gel-de-inanma---ezber-bozan-osmanli-tarihi-9786257844642.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Gel De İnanma - Ezber Bozan Osmanlı Tarihi

Gel de bu kitaptaki bilgilere inanma!
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Tarih
Sayfa / Ebat: 144s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Eylül’22 / Eylül’22
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-64-2
Barkod: 9786257844642
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Osmanlı tarihinin önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Halil İnancık, “Ben tarihte Osmanlı kadar yanlış anlatılan ve yanlış anlaşılan başka bir devlet görmedim.” demiştir. Osmanlı tarihiyle ilgili son 40-50 yılda yapılan araştırmalar, yeni bilgi, belge ve bulgular birçok bilginin değişmesini sağlamıştır. Buna rağmen bazı ezberler bozulamamıştır. Bu kitabımızda birçok sorunun cevabını yetkin kaynakların ışığında arıyoruz. İşte onlardan bazıları:

*Kayı boyunun lideri Süleyman Şah mı? Gündüz Alp mi?
*Ulubatlı Hasan efsane mi yoksa gerçek bir karakter mi?
*Fatih Sultan Mehmet zehirlendi mi?
*Yavuz Sultan Selim “Ben de köleyim.” diyerek küpe taktı mı?
*Kanuni Sultan Süleyman Fransa’da dansı yasakladı mı?
*Hezârfen Ahmet Çelebi gerçekten uçtu mu?

Bunlar ve çok daha fazlasıyla “Gel De İnanma-Ezber Bozan Osmanlı Tarihi” Eğlenceli Tarih’in akıcı, sürükleyici, şaşırtıcı ve esprili üslubuyla sizi tarihî ezberleri bozmaya davet ediyor. Hazır mısınız?
Editörün görüşü
"Gel de İnanma-Ezber Bozan Osmanlı Tartihi" kitabı, 600 yılı aşan Osmanlı Devleti dönemine ilişkin en fazla tartışılan konulara ışık tutuyor. Belgeler ışığında olaylara ilişkin kesin ya da kesine yakın hükümler içeren kitap, eğlenceli üslubu çocuk okuyucular için önemli bir çekim merkezi olacaktır.
En önemli cümle
Osmanlı İmparatorluğu'nun 600 yılı aşkın tarihindeki derin derin tartışmalara yol açan olaylar 'Gel de İnanma' ile açıklığa kavuşuyor.
Bu kitap neden önemli
600 yıllık Osmanlı İmparatorluğu tarihinde çok satıda tartışmalı olay vardır. Bunlardan bazıları hiçbir belgeye, veriye dayanmamasına rağmen gerçekliği kabullenilmiş olaylardan oluşur. Bazıları ise sağlam kaynaklara rağmen hâlâ tartışılır. “Gel De İnanma – Osmanlı ve Muhteşem 600 Yıl” kitabı, gerçeklerin izini sürüyor ve 600 yıllık imparatorluk dönemine belgeler eşliğinde ışık tutuyor. Tarihin doğru öğrenilmesine ve bugüne bakan yönüyle daha doğru analiz yapılmasına katkısı ağlayacak olan bu eser, aynı zamanda referans kaynak niteliğini de içinde barındırıyor. Sosyal Bilgiler dersi müfredatını doğrudan destekleyen kitap, çocuklara ve gençlere tarih bilinci kazandırma hedefinde.
Anahtar kelime
Osmanlı, Osmanlı Devleti, Osmanlı İmparatorluğu, Fatih Sultan Mehmed, Fatih Sultan Mehmet, Fetih, İstanbul'Un Fethi, Padişah, Padişahlar, Yıldırım Bayezid, Cem Sultan, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Hürrem Sultan, Orhan Gazi, Osman Gazi, İstanbul, Osmanlı Tarihi, İmparator, Yeniçeriler, Gel de İnanma, Tarih, Eğlenceli Bilgi

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL
3-2-1-kayit---bugun-ne-izlesem-9786257844772.jpg

3-2-1 Kayıt - Bugün Ne İzlesem?

Haktan Kaan İçel
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL