Gizemli Tetikçi - Dedektif Aynes - Timaş Yayınları

gizemli-tetikci---dedektif-aynes-9786051442884.jpg

Gizemli Tetikçi - Dedektif Aynes

Affetmek, kin tutmaktan çok daha güçlü bir duygudur.
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Polisiye
Sayfa / Ebat: 128s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Haziran’23 / Haziran’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-144-288-4
Barkod: 9786051442884
Orijinal Dil: Fransızca
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

 

Aynes, babası Komiser Roullier'in çalıştığı karakolda staj yapmak ister ve onu bu konuda ikna eder. Ancak daha staja başlar başlamaz, gizemli bir cinayet vakasının ortasında bulur kendini.

Futbol stadında bir adam öldürmüştür ve olay yerine bırakılan fotoğraf, bir seri katili işaret etmektedir. Tetikçi, ardı ardına seri cinayetler işlemeye başladığında polis ekibi için olayı çözmek oldukça zorlaşacaktır.

Kurbanlar arasındaki bağlantı nedir? Bu çılgın tetikçiyi nasıl durdurmalı? Dosyayı dikkatle inceleyen Aynes, cinayetler arasındaki ilişkiyi çözecek bir ipucu bulur. Ancak gizemli tetikçiyi yakalamak sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.

 

Editörün görüşü
Merak uynadıran polisiye kurgusunun yanı sıra araştırma becerisi, problem çözme, ekip ruhu gibi kazanımlar sağlıyor. Teknolojiyi yerinde kullanma ve özgüven edinme gibi temalar içeriyor.
En önemli cümle
"Masum bir insanı öldüren, bütün insanları öldürmüş gibi olur."
Bu kitap neden önemli
• Macera kurgusunun yanı sıra güçlü tema ve değerler içeren nitelikli bir polisiye roman. • Genç okurun akıl yürütme, kavramlar ve olaylar arasında ilişki kurabilme becerilerini geliştiriyor. • Aile içi iletişimin, aile değerlerinin öne çıktığı bir kurgusu var. • Adalet, hak arayışı, dürüstlük, sorumluk bilinci gibi konularda farkındalık oluşturuyor.

Diğer kitaplara göz atın