Gizemli Yeraltı Kütüphanesi 3 - Gece Hırsızı - Timaş Yayınları

gizemli-yeralti-kutuphanesi-3---gece-hirsizi-9786050843729.jpg

Gizemli Yeraltı Kütüphanesi 3 - Gece Hırsızı

Sihirli bir kütüphanenin yardımıyla gizemli olayları çözen Tally, sincap dostu Şanslı’yla maceralarına kaldığı yerden devam ediyor!
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Gizemli Yeraltı Kütüphanesi
Sayfa / Ebat: 160s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Haziran’23 / Ocak’24
Baskı Sayısı: 2
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-4372-9
Barkod: 9786050843729
Alt Başlık: Gizemli Yeraltı Kütüphanesi
Orijinal Dil: İngilizce
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Görkemli bir köşkte…
Dik kayalıkların en yüksek tepesinde…
Eski zamanlardan kalma bir taşın altında…
Yerin altına açılan bir kapağın ardında…
Büyük bir sır yatıyor.

Mollett Malikânesi’nde yaşayan küçük hizmetçi kız Tally, gizli kütüphanenin muhafızıdır. Sincap dostu Şanslı ile birlikte, kütüphanedeki sihirli kitapları kullanarak gizemli olayları çözmek onun için çocuk oyuncağıdır. Tally, bazı sesler malikâne sakinlerini geceleri rahatsız etmeye başladığında sihirli kitaplardan yardım ister. Fakat bu seslerin sahibi bir hayalet olabilir mi? Sırlar Kütüphanesi, hiç kimsenin göremediği bir şeyi yakalamak için ona yardım edebilir mi?
 
Editörün görüşü
Gizemli Yeraltı Kütüphanesi serisinin ilk iki kitabı okurlar tarafından çok sevildi. Gizem, macera, dedektiflik ve cesur bir kız karakteri bir araya getiren hikâyesiyle ilk genç okurlarının ilgisini çekiyor. Okuma sevgisi, cesaret, sorunları çözme, mantık yürütme gibi kazanımlar içeriyor. Kaderinin başka insanlar tarafından belirlenmesine izin vermeyen bir kız karakter, okurlara cesaret veriyor. Mizah unsurlarına yer verilen hikâye, okurken gülümsetiyor. İçerdiği bilimsel bilgiler, genç okurların merakını uyandırıyor.
En önemli cümle
"Bu kitap size karanlıkta nasıl görebileceğinizi anlatacak. Ancak öncelikle bu sırrı kimseye söylemeyeceğinize dair söz vermelisiniz."
Bu kitap neden önemli
Gizemsever İlk Genç okurları tarafından çok sevilen Gizemli Yeraltı Kütüphanesi serisinin devam kitabı. Çözülmesi gereken bir hırsızlık suçu ile birlikte hitap ettiğimiz yaş kitlesinin heyecanla okuduğu konulardan bahsediyor; sır çözme, bulmaca, sihir, mizah ve en önemlisi kitaplar. Başkarakterin kitap okuma sevgisi, kendine meydan okuma arzusu, mantık temelli bulmacalardan aldığı keyif okurlarda da merak uyandırıyor. Hikâyeye ustalıkla yerleştirilen bilimsel bilgiler, okurların bilgi dağarcığını genişletiyor.
Anahtar kelime
Gizem, Gizemli, Macera, Maceraperest, Cesur, Cesaret, Kodlama, Sır, Hayvan Sevgisi, Bilim, Bilim İnsanları, Şifre, Şifreler, Dedektif, Dedektiflik, Şato, Masal, Anne Sevgisi

Diğer kitaplara göz atın