Gizli Takip - Dedektif Aynes - Timaş Yayınları

gizli-takip---dedektif-aynes-9786051442723.jpg

Gizli Takip - Dedektif Aynes

Bazen omzuna dokunan bir el, seni hayal dünyasından çekip gerçek hayata döndürür.
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Polisiye
Sayfa / Ebat: 128s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mayıs’22 / Mayıs’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-144-272-3
Barkod: 9786051442723
Orijinal Dil: Fransızca
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Aynes, Paris’te annesinin yanındayken yakın arkadaşı Damien’in ablası Camille, bir anda ortadan kaybolur. Genç kız kaçtı mı yoksa kaçırıldı mı? Ailesi büyük üzüntü içindedir.

Damien, babasından yardım istemesi için Aynes’le konuşur. Fakat Aynes, babasına sormak yerine bu olayı kendisi çözmeye karar verir. Böylece artık çocuk olmadığını ve kendi ayakları üzerinde duracak bir yaşa geldiğini ailesine ispatlamak ister.

O sırlarda, Komiser Roullier de Marsilya’da gergin bir soruşturma yürütmekle meşguldür. Ekibindeki en iyi polislerden olan Jimenez’in başı büyük dertte olabilir.

Aynes, okuldaki arkadaşlarından bazılarıyla konuşarak kendi soruşturma ekibini kurar. Tüm ipuçlarına rağmen genç dedektiflerin gözden kaçırdıkları bir şey vardır. Psikolog Pat’le görüşen Aynes, önemli bir detayın farkına varır. Böylece Camille’i bulabilmek için hemen harekete geçerler. Fakat onun izini sürerek nasıl bir tehlikeye atıldıklarının henüz farkında değildirler.

Editörün görüşü
Polis bir baba ile akıllı ve cesur kızı… Her kitapta farklı bir suçla mücadele ve farkındalık… Suçlular yakalanmalı, adalet yerini bulmalı! Aile değerleri ile polisiye kurguyu harmanlayan Dedektif Aynes serisinde, duygular zekâyla, tecrübe teknoloji ile birleşiyor… Ve adalet, bazen ağır yürüse de sonunda gideceği yere mutlaka varıyor.
En önemli cümle
“Dünyanın daha iyi bir yer olması için umut vardı. Roullier buna kalpten inanıyordu ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için elinden geleni yapacaktı. Yoksa, her gün bazı hayatların sefil olduğunu görecekse neden uyanırdı ki insan? Hep kötülükle karşılaşacaksa yeni bir güne başlamanın ne anlamı vardı? Ama hayır, savunması gereken değerler varsa onlar için yaşamalıydı insan. Dünya var oldukça, adalet, doğruluk ve iyilik için çaba gösteren birileri de olacaktı… Önemli olan, kişinin bu iki taraftan hangisinde yer aldığıydı…”
Bu kitap neden önemli
• Akıcı macera kurgusunun yanı sıra karakter oluşturma, değer içeriği ve gerçekçi anlatımıyla edebi yönden de nitelikli bir polisiye roman. • Hayal gücü, araştırma merakı, problem çözme, akıl yürütme gibi becerileri • Aile değerleri, aile içi iletişimin önemi, ekip ruhu, takım çalışması gibi temalarla öne çıkıyor. • Adalet arayışı, hak ve özgürlükler, toplum hayatı, sorumluk bilinci gibi konularda farkındalık oluşturuyor.
Anahtar kelime
Adalet, Polisiye, Farkındalık, Hak, Yasa, Toplumsal yaşam, Kurallar, Arkadaşlık, aile ilişkileri

Diğer kitaplara göz atın