Gün Gecenin Ardında - Timaş Yayınları

gun-gecenin-ardinda-9786257340120.jpg

Gün Gecenin Ardında

Yasaklarla dolu bir evren, mutfakta başlayan bir intikam, filizlenen masum bir aşk: Gün Gecenin Ardında...
Marka: Portakal Kitap
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 336s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Eylül’22 / Eylül’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-7340-12-0
Barkod: 9786257340120
200.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

“Ben silah kullanmayı bilmem, ancak bunun yerine size güzel bir kurabiye yapabilirim. Sizin için leziz bir son düşlüyorum.”

İşgalciler tarafından ele geçirilmiş Gecegüzü topraklarında inançlarını kapalı kapılar ardında yaşamak zorunda bırakılan, madden ve manen uyuşturularak itaate mahkûm edilen halk, isyanın ve özgürlüklerine kavuşacakları günün hayalini kurmakta. Bu sistemin ortasında sıcacık bir kafe olan Kakule’deyse kimsenin tahmin etmediği bir mücadelenin tohumları saklı. Gecegüzü’nün en güzel tatlılarını pişiren Leyla, küçük kafesinde gizli bir intikam hazırlığında. Halkın korkulu rüyası Yüzbaşı Karabasan tam da o esnada Kakule’de kahvesini yudumlamakta...

Yılların intikamını almak için kaç lokma gerekir? Gül tomurcuklarından filizlenen umut, Gecegüzü’nü sarmayı başarabilecek mi?

Merve Özcan’ın kaleminden Gün Gecenin Ardında özgürlüğü ve inancı uğruna savaşan bir genç kızın ilham veren hikâyesi...

Bu kitap neden önemli
-Merve Özcan, bir distopya kurgulayarak baskı ve yasaklar altında, inançları ve özgürce yaşamaları engellenen toplumlara dikkat çekmeyi amaçlıyor. -Erkeklerin dünyasına atfedilen intikamı, bir genç kızın kendine has mücadelesi üzerinden kurgulaması okurlara ilham ve cesaret aşılıyor. -Mücadeleyi ve aşkı başarıyla harmanlayarak her kesimden okura hitap ediyor.
Anahtar kelime
Aşk, İntikam, İsyan, Düzen, Romantik, Distopya, Mücadele, İnanç

Diğer kitaplara göz atın