Huzur Sokağı - Timaş Yayınları

huzur-sokagi-9789757544425.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Huzur Sokağı

Birkaç neslin kült romanı Huzur Sokağı
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 552s. / 13,5*19,5
İlk ve Son Baskı: Nisan’06 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 130
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-975-7544-42-5
Barkod: 9789757544425
Tadımlık oku
195.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Huzur Sokağı, bugüne kadar milyonlarca okura ulaşmış, neredeyse her evin kütüphanesinde yerini almış, soluksuz okunan bir roman. Hatta bir klasik. Sahip olduğu haklı şöhretle, yüzlerce baskı sayısına ulaşan Huzur Sokağı, birkaç neslin kült kitabı haline geldi…

Gazetelerde tefrika edildi, beyaz perdeye uyarlandı, tiyatroda sahnelendi, televizyon dizisi yapıldı, herkesin gönlüne girip huzurun sembolü oldu.

Huzur Sokağı, hasretini çektiğimiz, huzurlu bir cemiyetin, küçük bir sokakta sembolize edilen sarsıcı, duygusal, ama hepsinden önemlisi “gerçek” hikâyesi.

“Dönüp dönüp tekrar okuma isteği duyduğum yegane eser. O kadar güzel bir tat bırakıyor ki insanın damağında, zamanla tiryakisi oluyorsunuz… İçimden bir ses hala bir yerlerde Huzur Sokağı’nın var olduğunu fısıldıyor. Bu öykü bir hayal olamayacak kadar güzel.”

Okur yorumlarından…

En önemli cümle
İstanbul’un kenar semtlerinden birinde kırık dökük, irili ufaklı ahşap evlerin sıralandığı, dar ve küçük bir sokakta başlamıştı her şey. Yağmur yiye yiye tahtaları aşınmış, her rüzgar esişte yıkılıverecekmiş intibaı uyandıran, kırılan camların yerine sararmış gazete kâğıtları yapıştırılmış, rengi solgun, yer yer yamalı, basma perdeli evleri ile “Huzur Sokağı”nın fakir bir sokak olduğu ilk bakışta anlaşılırdı...
Bu kitap neden önemli
İslami uyanışın öncü isimlerinden, hayatını gençlerin şuurlandırılmasına adamış Şule Yüksel Şenler İslam'a uygun bir hayatın nasıl yaşanabileceğini yıllara meydan okuyan bir romanla örneklendiriyor.
Anahtar kelime
İslam, Mücadele, Başörtüsü, Manevi Değerler, Aşk, Allah Aşkı, İnanç, İman, Şuur

Diğer kitaplara göz atın