hzpeygamberi-yeniden-dusunmek-9786050837155.jpg
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Hz.peygamberi Yeniden Düşünmek

“Sünnet Kur’an’dan hayata uzanan koldur. Sünnet insanı cennete götüren yoldur.”
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Din Kitaplığı
Diziler: Din İnceleme Araştırma
Sayfa / Ebat: 304s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’21 / Aralık’21
Baskı Sayısı: 2
Yayına Hazırlayan:
ISBN: 978-605-08-3715-5
Barkod: 9786050837155
47.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Hz. Peygamber’e uymak; zerreden küreye, tepeden tırnağa, iğneden ipliğe bütün eşyayı kuşatan derin bir nazar, merhamet, marifet, muhabbet ve gayret yüklü bir aksiyondur.

Bugün Efendimiz’i (sav) anlamak, somut ve spesifik birtakım sünnetleri hayatımıza tatbik etme ile başlayan ama burada kalmaması gereken, Efendimiz’in (sav) nazarıyla, hassasiyetiyle, derdiyle, değerleriyle insana, topluma, havadaki kuşa, denizdeki balığa, saksıdaki çiçeğe, sokaktaki köpeğe, kediye hasılı iğneden ipliğe her şeye Onun ümmeti olduğumuzun şuuru ve nazarıyla bakmak demektir.

Hz. Peygamber aşk ile özdeştir. Onun sünnetine uyarak Onu sevmeyen, Onun sevgisiyle içini ısıtmayan, hiç kimseyle ünsiyet kuramaz; hakikatte kendi nefsinden başka hiç kimseyi de sevemez.

Onun sünneti ümmet duvarının her bir tuğlasını birbirine bağlayan harçtır. Onun sünnetine uymadan Ona ümmet olunamaz.

O halde şimdi Hz. Peygamber’i “Yeniden” Düşünmek, şimdi ümmet olmak zamanıdır…

Editörün görüşü
Yazar Doç Dr. Yasin Pişgin. Akdeniz Üniversitesi’nde Tefsir alanında doçent. Alanına vukufiyeti, yurtiçi ve yurtdışında verdiği konferanslar, çok sık katıldığı TV programları vesilesiyle tanınıyor, güçlü hitabeti sebebiyle dinleyicilerle kuvvetli bir bağ kuruyor, saygınlığı, ne yapmak istediğini bilen ve bu duruştan taviz vermeyen istikametiyle hitabetindeki başarısını kitaplarıyla da yakaladı. Kur’an’ın Kalbine Yolculuk ve Kur’an’da Karakter İnşası kitapları oldukça kısa sürede oldukça iyi bir ivme yakaladı. Yeni kitabı Hz. Peygamber’i Yeniden Düşünmek’in diğer kitaplarına da ivme kazandıracağını düşünüyorum. Gerek üslup gerekse konuları ele alış biçimiyle çok özel bir çalışma. Okurları tarafından da takdir görecektir. Ayrıca yazarı Ramazan ayında TV ekranlarında oldukça göreceğimiz için Yasin Pişgin kitaplarında ciddi bir hareketlenme olacaktır.
En önemli cümle
Bir kaşık yoğurdun bir kazan sütü evre evre, ilmek ilmek inşa ederek yoğurda dönüştürmesi gibi Efendimizin nebevi mevcudiyeti de insanı dönüştürür. Onun marifetinin ve muhabbetinin kalpte yer etmesi hayatın değişim sırrıdır.
Bu kitap neden önemli
Kitap, tefsir alanında çalışmalar yapan Doç. Dr. Yasin Pişgin’in Hz. Peygamber’e dair yayınlanacak ilk kitabı. Kendi deyimiyle “Hz. Peygamber anlaşılmadan Kur’an anlaşılamaz.” Yasin Pişgin, sünnet inkarcılarının ekranlarda cirit attığı bir dönemde akademi camiasında saygın bir konumu bulunmakla birlikte okur ve dinleyiciler tarafından gerek TV’de gerek sosyal medyada ve çeşitli mahfillerde verdiği konferanslarda attığı her adım yakından takip edilen bir isim. Bu kadar hassas bir konuda söz söyleyebilecek yetkinlikte bir kalemin Hz. Peygamber’in yeniden düşünülmesine ve gündem olmasına vesile olacak mahiyetteki eserinin hiç şüphesiz ki her anlamda çok önemli bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz.
Anahtar kelime
Hz. Muhammed, Şuur, Sünnet, Peygamber Sevgisi, İslam, Müslümanlık

Diğer kitaplara göz atın