İki Küçük Su Ejderhası - Timaş Yayınları

iki-kucuk-su-ejderhasi-9786051442969.jpg

İki Küçük Su Ejderhası

Hollanda'dan Filipinler'e uzanan güçlü bir arkadaşlık ve dayanışma hikâyesi...
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Fantastik Macera
Sayfa / Ebat: 140s. / 11,5x21
İlk ve Son Baskı: Ocak’24 / Ocak’24
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-605-144-296-9
Barkod: 9786051442969
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Hollanda'dan Filipinler'e uzanan İki Küçük Su Ejderhası'nın umut dolu hikâyesi...

 

Leoni, babasının işleri nedeniyle yaz tatilini Filinpinler'de geçirmek zorundadır. Gittiği bu yeni ülkede Liwey ile tanışır ve aralarında muazzam bir dostluk başlar.

 

 Ancak Liwey ve Lumad halkının başı, topraklarını ele geçirmek isteyen birtakım insanlarla derttedir. Leoni ilk defa geldiği bu ülkede kendisini derinden etkileyen bir beraberlik hissiyle karşılaşır.

Leoni; Liwey ve Lumad halkının çabasını, babaannesinin kendisine anlattığı efsanevi hikâyedeki su ejderhalarına benzetir.

 

Şimdi iki küçük ejderha Liwey ve Lumad halkının, topraklarını ve eğitim haklarını tekrar kazanmaları için bir şeyler yapmak zorundadır…

 

Bu kitap neden önemli
• Toprak sevgisinin önemini vurgulayan bir hikâye. • Birlik ve beraberlik sağlandığı sürece tüm zorlukların üstesinden gelinebileceği fikri ön planda. • Eğitimin toplumlar için olan önemini vurguluyor. • İki farklı kültürü buluşturarak okuyucuya tanıtan eğitici bir kitap. • Bir dost edinirken sahip olunan etnik yapı ve farklılıkların sanıldığı kadar önemli olmadığı düşüncesi okuyucuya veriliyor.

Diğer kitaplara göz atın