Kalbimin Süsü Oruç - Niçin Oruç Tutarız? - Timaş Yayınları

kalbimin-susu-oruc---nicin-oruc-tutariz-9786050825763.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kalbimin Süsü Oruç - Niçin Oruç Tutarız?

Çocuklarımıza oyunlarla, aktivitelerle ve doğru bir çevreyle ibadetleri sevdirip öğretebiliriz...
Marka: Gülce Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Etkinliklerle Dinimi Öğreniyorum
Sayfa / Ebat: 36s. / 22x22
İlk ve Son Baskı: Mayıs’17 / Ocak’24
Baskı Sayısı: 7
ISBN: 978-605-08-2576-3
Barkod: 9786050825763
Üst Başlık: Niçin Oruç Tutarız?
90.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Oruç tutmak, çocuklarımız için, doğasında otokontrol, iradeli davranabilme, vicdan, empati ve şükür gibi birçok armağanı taşır. Ve çocuklarımız Ramazan ayının özel manevi ikliminde oruç konusu üzerine düşündükçe, bu özel armağanlar bir bir tohum olur, düşer yavrularımızın yüreğine... Anne babalar olarak, çocuklarınızla birlikte okuduğunuzbu özel kitabın, yavrularınızın hayatlarında olumlu davranışlar geliştirmede güzel bir vesile olacağına gönülden inanıyorum.
Kudret Eren Yavuz (Çocuk ve Aile Terapisti/Psikoterapist)

Merve Hanım, iki harika oğlunun yanında, tanıdığı tanımadığı ama bir şekilde ulaşmanın yollarını bulduğu bütün çocukların geç kalınmamış bir zamanda manevî eğitimlerini kendine gerçek anlamda dert edinmiş bir anne, bir aktivist, kendisini resmî eğitim öğretim kalıpları içine hapsetmemiş bir eğitim fenomeni!

Merve Gülcemal’in, onca yoğunluğun arasında, tecrübe ve birikimlerini, kitap olarak da annelerin hizmetine sunması, son derece faydalı ve takdir edilesi bir “faaliyet” oldu.

Özkan Öze (Çocuk kitapları yazarı)

Sevgili Merve’nin yazdığı bu kitap, çocuklara irade gücü kazandırma temrinlerini en güzel yolla, yani soru sorarak yapıyor. Çocuklar “ niçin oruç tuttuklarını” sormaya başladıklarında aslında bir yandan güçlü bir iradenin de temellerini atıyorlar. 

Bunun yanında, bir ömür hatırlanacak tatlı hatıraların kumunu da karıyorlar tabi. Sonrasında inşa edilen insan ömründe, çocukluk yıllarının içine serpiştirilmiş mutlu Ramazanlar’ın, heyecanlı bekleyişlerin, güler yüzlü namazların kaç kuşağa emanet edileceğini bilmek; bu kitabın sıcacık hislerle okunmasına sebep oluyor.

Tuğba Akbey İnan (İletişimci – Yazar)

Editörün görüşü
Şehir şehir gezerek annelere ve eğitimcilere anlattığı çok mühim bir konuyu, ibadetlerin nasıl yapılması gerektiğini aktarıyor. Bununla beraber niçin yapıldığını, barındırdığı hikmetleri ve ibadetlerden nasıl lezzet alınacağını sorularla düşündürüyor. Oyuncu Anne Merve'nin bu konulardaki birikimlerini kitaplaştırması çok önemli. Bu kitapta yazarın her zaman vurgulamak istediği bir tema işleniyor: "Çocuklara ibadetleri nasıl öğretebiliriz? Dahası çocuklarımızı ibadete alıştırırken onlara Allah sevgisini nasıl kazandırabiliriz?" İşte Oyuncu Anne Merve bu kitapta bu soruların cevabını vermeye çalıştı....
En önemli cümle
PEKİ, NİÇİN ORUÇ TUTARIZ?
Bu kitap neden önemli
• Beş yaş ve üzeri çocuklara oruç ibadetini öğreten bir etkinlik kitabı olduğu için. • Yazı yoğunluğu olmadan çocuğu ibadet konusunda düşündürdüğü için • Çocuklara oruçla birlikte birtakım erdemleri kazandırmayı amaçladığı için • Ebeveynlerle çocuk arasında iletişim kurma, kaliteli vakit geçirme materyali olduğu için • Kitaptaki soruların çocuklarımızı sınayan değil, onları düşündürmeye sevk eden sorular olduğu için ÖNEMLİ BİR KİTAP.
Anahtar kelime
Oruç, Ramazan, Okul Öncesi, Etkinlik, Din, Ahlak

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
hic-gorundugu-gibi-degil-tablet-9786256360808.jpg

Hiç Göründüğü Gibi Değil / Tablet

Gülce Çocuk
75.00 TL