Kalbin Şifası - Timaş Yayınları

kalbin-sifasi-9786259424248.jpg
Yeni

Kalbin Şifası

“Rabbinde ararsan hiçbir şey zor değil, kendinde ararsan hiçbir şey kolay değil.”
Marka: Timaş İnanç
Kitaplık: İnanç Kitaplığı
Sayfa / Ebat: 224s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mayıs’24 / Mayıs’24
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-625-94242-4-8
Barkod: 9786259424248
Üst Başlık: Hayatın Zincirlerinden Kurtulmaya Dair İçgörüler
175.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Dünyaca ünlü bir davetçi ve başta gençler olmak üzere çok geniş bir kitleye manevi ve ruhsal gelişimi İslam perspektifinden anlatan bir konuşmacı olan Yasmin Mogahed Kalbin Şifası’nda hayatın zincirlerinden kurtulmaya dair içgörüler kazandıran bir bakış açısı sunuyor. Kalbimizi bağladığımız “şeyler”, insanın maneviyatını sabote eder boyuta geçen aşk duygusu, hayatın getirdiği imtihanlar, Yaratıcımızla kurduğumuz ilişki, kadınlara kültürel olarak yüklenen ekstra zorluklar gibi temalar üzerinden bir farkındalık oluşturuyor.

Kalbin Şifası yalnızca bir kişisel gelişim kitabı değil, aynı zamanda kalbin yolculuğuna dair bir rehber. Hayatı bir okyanusa benzeten Mogahed, kalbinizi bu okyanusun derinliklerine batmaktan nasıl koruyacağınızı ve batarsanız ne yapmanız gerektiğini anlatıyor. Kurtuluş, umut ve yenilenmeden bahsediyor. Her kalp iyileşebilir ve yaşadığımız her an bizi, hayatımızı değiştirecek o dönüşe yaklaştırmak için yaratılmıştır. Kalbin Şifası işte o her şeyin durduğu ve bambaşka göründüğü ânı, kendi uyanışımızı bulma yolunu gösteriyor bize. İşte o zaman, daha iyi, daha doğru, daha hür bir insan olduğumuz hâlimize geri dönebiliriz.

 

Kalbin Şifası, İslam’ın manevi mesajını yansıtıyor: sade, derin ve yüceltici. Yasmin Mogahed kişisel ve samimi yolculuğu boyunca okurunu çok özel bir şekilde beraberinde götürüyor: kalpten kalbe hitap ediyor, aklı tatmin ediyor. Kitap, elde ettiği başarıyı sonuna kadar hak ediyor.

Bu kitap her birimizin Bir Olan’a ve kalbimize yaklaşmasına yardımcı oluyor. Kalbin Şifası, madde ve mânânın sevgi ve huzur yoluyla uzlaşısını anlatıyor. Hepimizin buna ihtiyacı var.”

Tarık Ramazan

Editörün görüşü
Yasmin Mogahed gençler başta olmak üzere farklı kesimlerden gelen tüm yetişkinlere İslam'ın temel düsturlarını içinde yaşadığımız zamanın ihtiyaçlarını, algılama biçimlerini ve dilini gözeterek anlatan, hitabeti son derece güçlü bir davetçi-konuşmacı. İslami çalışmalar alanındaki alt yapısıyla profesyonel olarak eğitimini aldığı psikoloji ve iletişimle ilgili bilgileri bir araya getiren bakış açısı günümüzün insanının manevi arayışlarına ve yaşadığı zorluklara çare olacak öneriler getiriyor.
En önemli cümle
“Müminin her işinde hayır vardır. Sevindiğinde şükreder, bu onun için hayırlıdır. Başına bir bela geldiğinde sabreder, bu da onun için hayırlıdır.” (Hadis)
Bu kitap neden önemli
Yasmin Mogahed, Nouman Ali Khan ve Hamza Yusuf gibi dünya çapında etkili bir "davetçi." Özellikle genç kitlelere Rabbimizle ilişkimizi merkeze alarak yaşanacak bir hayatın yollarından bahseden konuşma ve videoları çok iyi izleniyor. Yaratıcıyla kurulan gerçek ve samimi bir ilişkinin hayata bakışımızı nasıl dönüştüreceğini göstererek hayatın getirdiği zorluklara karşı gerçekçi ve aynı zamanda ümit dolu bir perspektif sunuyor. Acıyı ve kederi yerli yerine oturtarak günümüzde en sık yaşanan sorunlara Kur'an ve Sünnet perspektifinden getirilen çözümleri empatik bir bakışla paylaşıyor.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bir-imtihandir-dunya-9786259424231.jpg

Bir İmtihandır Dünya

Soner Duman
Timaş İnanç
150.00 TL
kalbin-donusumu-9786259424224.jpg

Kalbin Dönüşümü

Nesibe Küçük Cansever
Timaş İnanç
200.00 TL
bakara-suresi-sohbetleri-2-9786050847895.jpg

Bakara Suresi Sohbetleri 2

Nouman Ali Khan
Timaş İnanç
200.00 TL