Kayıp Pul Bilmecesi - Levent İz Peşinde 6 - Timaş Yayınları

kayip-pul-bilmecesi---levent-iz-pesinde-6-9786050843460.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kayıp Pul Bilmecesi - Levent İz Peşinde 6

Levent ve tayfası iz peşinde... Adanın en değerli pulu kayboluyor, tayfa peşine düşüyor!
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: Çocuk Kitaplığı
Diziler: Levent İz Peşinde - 6
Sayfa / Ebat: 96s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Kasım’21 / Kasım’21
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4346-0
Barkod: 9786050843460
30.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Adada yaz tatilini sürdüren tayfanın canı sıkılır. Bir gün Osman, can sıkıntılarını geçirecek bir fikirle çıkıp gelir. Adadaki pul sergisine gideceklerdir. Bir yandan Mert’e pulun ne olduğunu öğretmeye çalışan tayfa, bir yandan da sergideki en değerli pulun nasıl kaybolduğunu araştırır.

Acaba Levent ve tayfası, “Seyyahın Gizemi” pulunu bulup yerine koyabilecek midir? 

Komik, saf, deli dolu Levent’in, haylaz kardeşi ve muzır sınıf arkadaşlarıyla birlikte “İz Peşinde” koştuğu, kılıktan kılığa girip her zamanki gibi başına türlü işler açtığı bu maceraya bayılacaksınız.

Editörün görüşü
Mustafa Orakçı'nın eğlenceli ve sürükleyici üslubuyla yazdığı Kayıp Pul Bilmecesi, çocuklara kitap okumayı sevdirirken filateliyi (pulları inceleyen bilim dalı) ve koleksiyonculuğu anlatıyor. Çocuklarda pullara dair bir merak uyandırarak okuma şevkini artırıyor. Bu kitapta, maceranın yanı sıra pulun ne olduğunu, nasıl biriktirildiğini, önemini anlıyorlar. Çocuklar bu kitapla hem kültürel hazineleri korumayı hem de onlara sahip çıkmayı öğrenecekler. İz Peşinde 6 serisi, çocuklara yardımlaşma, iş birliği, paylaşma, arkadaşlık, dostluk, sorumluluk alma gibi değerleri kazandırıyor.
En önemli cümle
- Arkadaşlar, sergideki pul hazineyi bulmak için çalınmış. Bu adamlar hazinenin peşinde... Bizim pulu bulmamız için hazineyi de bulmamız lazım. Üstelik şartlarımız eşit... Eğer biz acele edersek hazineyi onlardan önce bulabilir ve böylece pulu alabiliriz.
Bu kitap neden önemli
Levent İz Peşinde serisinin kitaplarından olan Kayıp Pul Bilmecesi, hem yeni bir maceraya sürüklüyor hem de koleksiyonculuğun önemine vurgu yapıyor. Serinin bu kitabında tarihî önemi olan bir pulun peşine düşen Levent ve Tayfası, hem koleksiyonculuğu öğreniyor hem de adanın tarihine sahip çıkıyor. Böylece hem deli dolu bir macera yaşıyorlar hem de kendilerine yeni bir hobi ediniyorlar.
Anahtar kelime
Levent, Gizem, Dedektiflik, Macera, Yardımlaşma, Dayanışma, Problem Çözme, Eleştirel Düşünme, Sevgi, Arkadaşlık, Dostluk

Diğer kitaplara göz atın