Kayıp Sırlar Muhafızı - Timaş Yayınları

kayip-sirlar-muhafizi-9786259429014.jpg

Kayıp Sırlar Muhafızı

Sevilen Yazar Kayahan Demir’in Yeni Polisiye Serisinin İlk Kitabı
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik
Diziler: Polisiye Kurgu
Sayfa / Ebat: 192s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’24 / Şubat’24
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-94290-1-4
Barkod: 9786259429014
125.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Beyoğlulu bir zabit olan ve ketumluğuyla tanınan Demirbey, Büyükada’da patlatılan saat dükkânı olayını aydınlatmak için Kadı tarafından görevlendirilir. İnceleme yapmak için Kadı ile birlikte yanına Mucit Macit lakaplı, çılgın zaman tüneli projesini hayata geçirmeye çalışan bilim meraklısı arkadaşını da alan Demirbey, Büyükada’ya doğru yol alır. Büyükada sahilinde incelemelerde bulunan ekibin dikkatini, Mizzi Köşkü’nden gelen sesler dağıtır.
 
Köşkün sahibi, kendisine bunu yapan kişiyle dükkânı patlatanın aynı kişi olduğunu söyler. Markiz’e göre, şüpheli, İstanbul’un muhafızlarının peşindedir. Bu muhafızların her birinde, Fatih Sultan Mehmet Han’ın hazinesinin yerini gösteren haritanın bir parçası mevcuttur. Hazinenin yer altında kalmasının daha iyi olduğunu düşünenler, kimse hazineye ulaşamasın diye bu haritayı dörde bölmüş ve her bir parçayı bir kişiye teslim etmiştir. Şüpheli, belli ki bu haritayı tamamlamak ve hazineye ulaşmak için yola çıkmıştır.

Gençlik polisiyesinin sevilen ismi Kayahan Demir, Kayıp Sırlar Muhafızı ile yeni bir polisiye serisine başlangıç yapıyor. Tarihin en sevilen noktalarını ve kişilerini eserlerine konuk eden Demir’in bu serisindeki başkarakteri Demirbey’e, çırağı Agâh ile bilim meraklısı arkadaşı Macit eşlik ediyor.
 
Bu kitap neden önemli
-Kayıp Sırlar Muhafızı, sevilen yazar Kayahan Demir’in, Osmanlı’nın son yıllarında geçen yeni polisiye projesinin ilk kitabı. -Kitap, Türk tarihinin önemli mekân ve olaylarını hatırlatması bakımından zengin bir eser. -Kitapta sürprizlerle dolu polisiye kurgusuna şahit oluyoruz. -Kitap, İstanbul’un imparatorluk yıllarının son günlerinin havasını yansıtıyor. Okuyucuya Büyükada, Beyoğlu, Haliç gibi yerlerin geçmişteki havasını hissettiriyor.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
en-dogru-arkadasiniz-9786259464831.jpg

En Doğru Arkadaşınız

Kirsty Applebaum
Genç Timaş
165.00 TL
Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL