Kış Uykusu Oteli - Timaş Yayınları

kis-uykusu-oteli-9786050830088.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kış Uykusu Oteli

Geldi kış uykusundakilerin kalkma vakti ağır ağır...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 24s. / 22x27
İlk ve Son Baskı: Mart’19 / Mart’20
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-3008-8
Barkod: 9786050830088
Orijinal Dil: Almanca
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Bu sıcak ve sevimli hikâye, mevsimleri ve doğadaki değişimleri şiirsel bir dille anlatıyor. Yapraklar dallarından düşüyor, mevsim değişiyor, toprak beyaz bir manto giyiyor üzerine. Tilki ise "Kış Uykusu Oteli"nin kapılarını açıyor misafirlerine. Onun için orman halkının huzurlu uykusu çok önemli. Onlar uyurken ne mi yapıyor? Bir yandan uyuyan misafirlerinin rahat ve mutlu hissetmesi için çalışıyor, bir yandan da kitap okuyarak ilkbaharın gelmesini bekliyor. Çünkü ilkbahar gelecek, hava ısınacak; ayı, rakun, kirpi ve diğerleri iyice dinlenmiş olarak uyanacaklar kış uykusundan. Tıpkı açan çiçeklerle doğanın da uyanması gibi...

"Kış Uykusu Oteli" neşeli çizimleriyle çocuklara uykuyu ve uykuya hazırlık sürecini sevdirebilecek, aynı zamanda da doğanın işleyişi hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak eğlenceli bir kitap. 

Uzman Psikolog Merve Demir

Editörün görüşü
Okul öncesi ve 1. sınıf çocuklarına uygun olan bu kitapta kış uykusuna yatacak olan orman hayvanlarına otel açan bir tilkinin hikayesini anlatılır. Tilki, misafirlerinin rahat ve huzurlu bir şekilde kış uykusuna yatmasını sağlamak için elinden geleni yapar. Çocuklar bu sürükleyici hikayeyi okurken eserin etkileyici çizimleri ile de karşılaşacaklar.
En önemli cümle
Tilki görevini tamamladı, eline bir kitap aldı. "Kitabın adı: İlkbahar’dı. Çevirdikçe sayfaları, sesler çıktı ayrı ayrı. Cik cik, vız vız, vrak vırak, pır pır… Tilki tutamadı kendini güldü kakır kakır, Geldi kış uykusundakilerin kalkma vakti ağır ağır…"
Bu kitap neden önemli
Kış Uykusu Oteli, kış uykusuna yatan hayvanların yer aldığı, arka planda ise Tilki karakterinin hoşgörüsünün ve sorunlara çözüm bulma yönteminin anlatıldığı bir kitap. Kitabın şiirsel dili ve görselleri çocukları etkileyecektir. Hoşgörünün, misafirperverliğin ve sorunlara farklı çözümler üretmenin anlatıldığı eser, çocuklarda bu davranışları pekiştirecektir. Hayvanları, mevsimleri çocuk dünyasına sokması açısından da bilgilendirici bir metin.
Anahtar kelime
Hayal Gücü, Kış, Hayvanlar, Hoşgörü, Misafirperverlik, 4+ yaş, Arkadaşlık, Yardımseverlik

Diğer kitaplara göz atın