Kudüs 2 - Timaş Yayınları

kudus-2-9786050845372.jpg
Yeni
Talha Uğurluel, bu kitapla Kudüs surlarından içeri giriyor!
Marka: Timaş Tarih
Kitaplık: Tarih Kitaplığı
Diziler: Kültür Tarihi
Sayfa / Ebat: 320s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’22 / Ağustos’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4537-2
Barkod: 9786050845372
Alt Başlık: Dinlerin Başkenti
Üst Başlık: Eski Şehir
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Kitapları, televizyon programları ve gezileriyle binlerce insanı keyifli tarih yolculuklarına çıkaran Talha Uğurluel Kudüs Serisi’nin ikinci kitabıyla karşınızda! Bu kitapla okurlarına şehrin surlarından bir kapı açan yazar, gezerek öğrenmeyi sevenlere yepyeni bir görsel şölen sunuyor. Sayfalara sığmayan, anlatmakla bitmeyen, medeniyetlere beşiklik eden Kudüs’ün surlarla çevrili bölümü olan Eski Şehir çok katmanlı yapısıyla, mukaddes emanetleriyle ve kökü Antik Çağ’a kadar dayanan kalıntılarıyla bu eserde bir arada.

Eski Şehir, bu kitapta altı bölüme ayrıldı. Altı güzergâh çizildi ve görünen-görünmeyen bütün detaylar renkli resimlerle desteklendi. Nihayet sadece kitap okuyarak şehrin caddelerinde dolaşabileceğiniz, Eski Şehir’i ziyaret ettiğinizde ise tek bir kitap ile bölgeyi gezebileceğiniz, her aradığınızı elinizle koymuş gibi bulabileceğiniz bir eser meydana geldi.

Burak (Ağlama) Duvarı, Kubbetüssahra, Davut Burcu, yer altı tünelleri, Hristiyanların hac yolu olan Çile Yolu, Haseki Hürrem Külliyesi, Hz. Ömer’in şehre girdiği Babü’l-Halil Kapısı, Kanuni Sultan Süleyman’ın inşa ettirdiği Aslanlı Kapı, Orta Çağ Kudüs kuşatmalarının izleri, medreseler, tekkeler, kiliseler ve dahası…

Dinlerin Başkenti Kudüs 2: Eski Şehir ile surlardan içeri girmeye, şehri sokak sokak gezmeye hazır mısınız?

Editörün görüşü
Gezerek öğrenmeyi sevenlere sadece kitap okuyarak seyahat etme imkânı veren Talha Uğurluel, bilfiil seyahate çıkanların da istifade edeceği, ziyaretçilerin şehri daha önce gezmiş gibi rahat dolaşabilecekleri bir eser kaleme aldı. Kudüs Serisi'nin ilk kitabında Mescid-i Aksa Avlusu'nu anlatan Uğurluel, bu kitapta surların içine adımını attı ve merakla beklenen Eski Şehir'in kapılarını tarih severler için araladı. Eski medeniyetlerden kalan yapıları, emanetleri, şehrin çok katmanlı yapısını büyük bir dikkatle aktardı. Aynı coğrafyada yaşamış farklı perspektifleri değerlendirdi, kıyasladı, şehrin gerçek bir haritasını sundu. Akıcı üslubu, samimiyeti ve heyecanı kitaplarına da yansıyan Talha Uğurluel'in kaleminden Kudüs'ü okumak tarih severler için bambaşka bir deneyim olacaktır.
Bu kitap neden önemli
Hem tarihçi hem de gezi rehberi kimliğiyle binlerce insana hitap eden Talha Uğurluel, meraklısı için sokak sokak; her bir sokağın, mabedin, binanın ve kapının hikâyesiyle Kudüs surlarının içinde kalan Eski Şehir bölgesini anlatıyor. Tamamı renkli resimler, haritalar ve çizimlerle desteklenmiş göz alıcı tasarımıyla bu kitap, Ağlama Duvarı'ndan Kubbetü's-Sahra'ya; Davut Burcu'ndan Aslanlı Kapı'ya; Yahudi, Hristiyan, Ermeni ve Müslüman mahallelerinden Hristiyanların Hac yoluna kadar pek çok bilgiyi sentez hâlinde okurlara sunuyor.

Diğer kitaplara göz atın

Popüler
devrim-gunlerinde-trabzon-9786050844788.jpg

Devrim Günlerinde Trabzon

Selim Ahmetoğlu
Timaş Tarih
90.00 TL
Yeni
Popüler
bir-dervis-yolculuga-cikar-bir-daha-donmemek-uzere-9786050844634.jpg

Bir Derviş Yolculuğa Çıkar, Bir Daha Dönmemek Üzere

Timaş Tarih
65.00 TL