Kuzey Rüzgarının Şarkısı - Timaş Yayınları

kuzey-ruzgarinin-sarkisi-9786051442792.jpg

Kuzey Rüzgarının Şarkısı

Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Fantastik
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ekim’22 / Şubat’23
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-144-279-2
Barkod: 9786051442792
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Diamond, ailesi ile birlikte çok eski bir evde yoksul bir hayat sürmektedir. Bir gece, duvardaki bir çatlaktan kendisiyle konuşan bir ses duyduğunda, gizem dolu bir dünyanın kapıları ona açılır.

 

Çok küçülebilme ya da devasa büyüyebilme yeteneğine sahip güzel Kuzey Rüzgârı ile tanışır. Kuzey Rüzgârı, soğuk ve sert bir mizaca sahip olmasına rağmen Diamond’ı sever ve arkadaş olurlar. Onun kendisiyle uçmasına izin verir ve birlikte şehrin karanlık sokaklarına doğru gerçek ötesi, büyülü bir yolculuğa çıkarlar.

 

Diamond, bu yolculukta ancak bir çocuk tarafından görülebilecek güzellikte manzaralarla karşılaşır. Bu onun için aynı zamanda bir ‘keşif’ yolculuğudur. Birlikte yaşadıkları maceralar, hayatın zorlukları karşısında sevginin pırıldayan yüzünü de ortaya çıkaracaktır.

Editörün görüşü
• İskoç asıllı yazar George MacDonald, modern fantastik edebiyatın öncüsü kabul ediliyor. Günümüzde popüler olan pek çok yazarı etkilemiştir. • Yüzüklerin Efendisi’nin serisinin yazarı J. R. R. Tolkien, George MacDonald için “Beni en çok etkileyen yazarların başında gelir” demiştir. • Meşhur Narnia Günlükleri’nin yazarı C.S. Lewis ise George MacDonald için “Onu ustam olarak gördüğüm gerçeğini hiçbir zaman gizlemedim” demektedir.

Diğer kitaplara göz atın