Mimar Sinan'ın Kayıp Kafatası - Timaş Yayınları

mimar-sinanin-kayip-kafatasi-9786050844658.jpg
Yeni

Mimar Sinan'ın Kayıp Kafatası

Yaşananlar sadece geleceği değil geçmişi de değiştirir...
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 208s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mayıs’22 / Haziran’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4465-8
Barkod: 9786050844658
65.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

“Tarihler 1935’i gösterirken, Mustafa Kemal Atatürk’ün de izniyle, Türk Tarihi Araştırma Cemiyeti’nden üç uzman Mimar Sinan’ın mezarını açıp kafatasını incelemek ve ölçülerini tespit edip Mimar Sinan’ın Türk olduğunu ispatlamak için türbenin önünde bir araya gelmişti. Yüzyıllar önce kapanan bu mezar bilimsel bir araştırma için açılacaktı; ama bundan daha heyecan verici olan şeyse dünya mimarlığına damga vuran, Osmanlı’nın en önemli şahsiyetlerinden birisinin kafatasının gün yüzüne çıkması olacaktı.”

Dönem gazeteleri Mimar Sinan’ın kafatasının mezarından çıkarılıp ölçüldüğünü ve büyük mimarın yalnız kültür değil, kökeni itibarıyla da Türk olduğunun ispat edildiğini duyurmuştu.

Fakat o gün gazete haberlerine yansımayan başka şeyler de yaşanmıştı.

Bugün yaşanacaklar ise sadece geleceği değil geçmişi de değiştirecekti…

Hakan Sökmen, ilk romanı Mimar Sinan’ın Kayıp Kafatası’yla okuru mitolojik ögelerle bezenmiş, gizemli olayların ve komploların eksik olmadığı, gerilim dolu heyecanlı kovalamacaların hiç bitmediği, günümüzden geçmişe uzanan tarihî bir maceraya davet ediyor. 

En önemli cümle
İnsan bazı sırlarını sadece dostlarına anlatır... Bazı sırlarını ise sadece kendine... Ve insanın bazı sırları da vardır ki kendisine bile anlatamaz...
Bu kitap neden önemli
Mimar Sinan'ın kayıp kafatasının ve gizli bir sandığın peşine düşen, bu alanda çalışan bir sahafın başından geçen heyecanlı, sürükleyici ve gerilimli olaylar üzerine bir roman. Tarih ile iç içe bir metin. Dan Brown, özellikle Da Vinci Şifresi lezzetinde bir iş. Hakan Sökmen, tarih, mimarlık ve sanat üzerine çalışmalarını sürükleyici ve ustalıklı bir kurguyla birleştirerek soluksuz okunacak bir roman ortaya koyuyor.
Anahtar kelime
Roman, Mimar Sinan, Macera, Polisiye, Sır, Gizem

Diğer kitaplara göz atın