Minicik Miyim? - Timaş Yayınları

minicik-miyim-9786050844948.jpg

Minicik Miyim?

Küçük bir kız çocuğunun gözünden dünyadaki yerimizi fark edeceğimiz sımsıcak bir öykü...
Marka: Timaş Çocuk
Kitaplık: İlk Çocukluk
Diziler: İlk Adım
Sayfa / Ebat: 32s. / 22x27
İlk ve Son Baskı: Haziran’22 / Haziran’22
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-4494-8
Barkod: 9786050844948
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Siz de bazen kendinizi bu evrende minicik hissediyor musunuz? Öyküdeki kahramanımız olan küçük kız kendisini öyle hissediyor. Ağaçlara bakıyor, çevresine bakıyor ve “Ben ne kadar da miniciğim...” diyor. Ancak sonrasında kendisi fiziğiyle küçük olup yaptıkları iyilikler ve dokunuşlarla büyük işler başarmış insanları gözlemliyor. Öykümüzün sonunda minik kız artık çok büyük!
Editörün görüşü
Siz de bazen kendinizi bu evrende minicik hissediyor musunuz? Öyküdeki kahramanımız küçük kız da kendisini öyle hissediyor. Ağaçlara bakıyor, çevresine bakıyor ve ben ne kadar da küçüğüm diyor. Ancak sonrasında kendisi fiziğiyle küçük olup, yaptıkları iyilikler ve dokunuşlarla büyük işler başarmış insanları gözlemliyor. Öykümüzün sonunda minik kız artık çok büyük!
En önemli cümle
“Bazen minicik hissediyorum. Küçük bir kız gibi değil de minnacık bir bezelye gibi küçücük…”
Bu kitap neden önemli
Aslında yalnızca çocuklarda değil yetişkinlerde de sıkça rastladığımız öz güven eksikliğinin ve yetersiz/önemsiz hissetme durumunun üzerine giderek kurtulmaya çalışmak için ideal bir kitap. Bu kitap çocuklara herkesin değerli olduğunu ve davranışları nedeniyle çevreleri için de ne kadar önemli olduğu öğretecek.
Anahtar kelime
Okul Öncesi, Sevgi, Empati, Özgüven, Farkındalık, Birey

Diğer kitaplara göz atın