Napolyon - Timaş Yayınları

napolyon-9786050848427.jpg
Sonsuza kadar yaşamak istiyorsan, önce görkemli bir ölüm seçmek zorundasın!
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 384s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Kasım’23 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4842-7
Barkod: 9786050848427
230.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
“Yaptığım yalnızca, onların cesaret edemedikleri bir eşiği zorlayıp aşmakta gösterdiğim kararlılık. Onların söylemek ya da yapmaktan kaçındıklarını söylüyor ve yapıyorum. O yüzden ‘kahraman’ diyorlar bana.”
 
“Bizi çökerten onun ve adamlarının maddi güçleri değil Napolyon’un zekâsı ve ruhi kudreti oldu!” diyordu doğunun ve batının tüm hükümdarları. 18. yüzyılın sonu ila 19. yüzyılın başlarına damgasını vurmuş Napolyon’un roman tadında yaşadığı oldukça çalkantılı sergüzeşti; kısa ömrüne sığdırdığı birbirinden çetin savaşları, dostlukları, sevgileri, ihanetleri ve hırslarıyla birlikte incecik bir zaman eleğinden süzülerek seriliyor gözler önüne.
 
Eserleri altı dile çevrilen, Türkiye’nin en çok okunan tarihî romanlarının yazarı, "günümüzün Peyami Safa"sı olarak anılan Okay Tiryakioğlu’nun kaleminden Avrupa tarihinin en ünlü ve en tartışmalı siyasi figürlerinden birisi olan Napolyon’un nefes kesen hikâyesi…
En önemli cümle
“Kişilik, sayın bayım, en önemli şey budur işte: İnsanın kişiliği bir kaya gibi sağlam olmalıdır, çünkü her şey onun üzerine bina ediliyor.”
Bu kitap neden önemli
Kurgu ve gerçekliği başarılı bir şekilde harmanlayan Tiryakioğlu, okurunu akıcı bir kurgudan mahrum bırakmadan tarihi gerçekliğe sadık kalarak döneme ve kişilere dair bir manzara sunmaya devam ediyor. Tarihi roman okurlarının sıkı sıkıya takip ettiği Okay Tiryakioğlu’nun incelikli kaleminden, Dünya tarihine damga vurmuş, hala üzerinde konuşulan, tartışılan Napolyon’un bugüne de çok şey anlatan hikâyesini okumak okur için unutulmaz bir deneyim olacak.
Anahtar kelime
Napolyon, Tarihi Roman, Fransa, AVRUPA TARİHİ, Savaş Tarihi, Devrim

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
can-9786050848793.jpg

Can

Andrey Platonov
Timaş Yayınları
125.00 TL