Öze Dönüş Terapisi - Timaş Yayınları

oze-donus-terapisi-9786050848700.jpg
Yeni

Öze Dönüş Terapisi

Gerçek Mutluluğun Peşinde Öze Dönüş Yolları...
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Kişisel Gelişim Kitaplığı
Diziler: Kişisel Gelişim
Sayfa / Ebat: 176s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mayıs’24 / Mayıs’24
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4870-0
Barkod: 9786050848700
Alt Başlık: Gerçek Mutluluk İçin
150.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Yaşadığımız çağda hayatın anlamı üzerine o kadar yanlış tercümeler yapıldı ki kafalar karmakarışık oldu. Kavramların tercümesi yanlış yapılınca da mutsuzluk ve değersizlik hissiyle baş etmeye çalışan insanların sayısı hızla arttı. Mutlu insan için çizilen resimlerdeki klişe sahneler zihnimize öyle bir kazındı ki varlığımızı bu resimlere uydurmak için kendimizden vazgeçtik, yine de ruhumuz doymuyor. Sıradan kelimesi öyle bir yerin dibine batırıldı ki herkes farklı olmak uğruna aksesuar avına çıktı. Artık başarı özgeçmişteki satır sayısıyla, mutluluk sosyal medyada paylaşılan kurgu fotoğraflarla ölçülüyor.

Bu arada farklı olmak için çaba sarf etmeyip kendisine bahşedilen hayatı doğru dürüst yaşamaya çalışanlar da var elbette. Reklam yapmadan, gürültü çıkarmadan sessiz sedasız yaşayıp gidiyorlar yanı başımızda... Kalabalıklar hiç durmadan ön plana çıkmaya çalışırken onlar duruyorlar. Hayatın kargaşası içinde bir duruş sahibi olmayı unutanlara inat, her türlü fırtınaya karşı bir yel değirmeni gibi sapasağlam hem de...

Bu kitap işte bunca gürültünün ve kargaşanın ortasında meselenin özünü fark edelim, mutluluğun resmini çizebilelim, yüreğimizin götürdüğü yerden dönüp kendimize gelelim diye yazıldı.

Editörün görüşü
Son zamanlarda fazlaca popüler olan kişisel gelişim söylemlerine eleştirel ve eğlenceli bir şekilde yaklaşan, içe bakmayı ve maneviyatı teklif eden bir kitap.
En önemli cümle
Kendisiyle buluşamayan insan hayattaki bütün randevularına geç kalır...
Bu kitap neden önemli
Hayatın anlamı üzerine yapılan ama içi boş kalan tartışmalardan bunalan ve kafası karışan; mutluluğa, anı yaşamaya, bedensel hazlara, tüketime, haklı olma ve hayattan alacaklarını tahsil etme mücadelesine düşen günümüz insanını hayatı iyisi ve kötüsüyle olduğu gibi kabul etmeye çağıran, içe bakarak samimiyet, sükunet, itidal gibi "gerçek" ihtiyaçları fark etmeye çağıran bir metin.
Anahtar kelime
Terapi, Kişisel Gelişim, Öz, Değerler, Hayat, Modern Hayat, Düşünme

Diğer kitaplara göz atın