Popüler Tarih Set (25 Kitap) - Timaş Yayınları

populer-tarih-set-25-kitap-9786050828177.jpg

Popüler Tarih Set (25 Kitap)

Tarihte silinmez iz bırakan birkaç medeniyetten biri olan Türkilerin tarihi.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Popüler Tarih
Sayfa / Ebat: 32s. / 16,5x23
İlk ve Son Baskı: Mart’09 / Mart’18
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-2817-7
Barkod: 9786050828177
437.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

MEB müfredatına uygun ve kolay okunabilen Popüler Tarih Seti, en eski zamanlardan bugüne uzanan tarihimizi anlatıyor.

Çalışma, İslamiyet öncesi Türklerin tarihinden başlayıp, ilk İslam devletlerine uzanan süreçle devam ediyor. Osmanlı ve Selçuklu tarihini de teferruatlı bir şekilde ele alan seri, aynı zamanda bu devletlerin kültürel ve sosyo-ekonomik durumu hakkında da teferruatlı bilgilere yer veriyor.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıllarına kadarki süreci takip eden Popüler Tarih serisi kazanımları ve içeriği yönünden hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından etkili bir tarih öğrenimi için kaynak olarak kullanılabilir. 

Editörün görüşü
Yazarın dili kolay okunabilir. Metinler eğlenceli ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı. Konular güncel ve MEB içeriğine uygun. Dil özellikleri ve grafik bakımından özenli çalışılmış bir kitap. Yazar okuru bilgi kalabalığına sokmadan konuyu çerçeveliyor, konuya ait anlama ve yorumlama enstrümanlarını etkili bir şekilde kullanıyor. Üslup bakımından sadece gençlerin değil daha üst düzey yaş gruplarının hatta öğretmenlerin bile yararlanabileceği pratik bir bilgi kaynağı.
En önemli cümle
Tarihte silinmez iz bırakan birkaç medeniyetten biri olan Türkilerin tarihi. Beylikten imparatorluğa, imparatorluktan çöküşe uzanan çalkantılı bir tarihin sahibi.
Bu kitap neden önemli
- Tarihi kolay ve eğlenceli bir şekilde öğrenebilme. - Zevkli tasarım ve ilgi çekici resimler. - MEB müfredatına uygun, bilimsel ve güncel içerik. - Ölçme ve değerlendirme kriterlerine uygun etkinlikler. - Görsel ve bilişsel algılara hitap eden metin dili. - Derslere yardımcı materyaller sınıfına uygunluk. - Tarih öğrenimi konusunda etkili anlatım. - Her konu ve her sayfada öğrenmeyi içselleştirecek tabelalar.
Anahtar kelime
Türk Tarihi

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bu-bizim-anlasmamiz-9786050844474.jpg

Bu Bizim Anlaşmamız

Genç Timaş
135.00 TL