Popüler Tarih Türk İslam Tarihi Set - (10 Kitap) - Timaş Yayınları

populer-tarih-turk-islam-tarihi-set---10-kitap-9786050828191.jpg

Popüler Tarih Türk İslam Tarihi Set - (10 Kitap)

Tarihte silinmez iz bırakan birkaç medeniyetten biri olan Türkilerin tarihi.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Popüler Tarih (Türk-İslam Tarihi)
Sayfa / Ebat: 32s. / 16,5x23
İlk ve Son Baskı: Mart’09 / Mart’18
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-2819-1
Barkod: 9786050828191
175.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Popüler Tarih setinin ilk serisi olan Türk-İslam Tarihi, Türk tarihini İslamiyet'ten öncesinden başlayarak anlatıyor. Milattan önce henüz Orta Asya bozkırlarında göçebe olarak yaşayan Türkler, savaşçı bir toplum olarak hayatlarını sürdürmektedir. Türklerin zaman içinde göçler yoluyla farklı toplumlarla karşılaşmaları değişimleri de beraberinde getirmiştir.

İslamiyet'in doğduğu günlerden başlatarak Selçuklular devrine ve Anadolu fetihlerine kadarki sürece uzanan Türk-İslam Tarihi, sadece devletleri anlatmakla kalmıyor onların kültürel, ekonomik ve siyasi yapılarını da irdeliyor. 

Editörün görüşü
Kitap görsel ve grafikleriyle akılda kalıcı, gençlerin diline uygun. Okur kitlesi olarak gençler hedeflense de tarih hakkında kolay bir okuma yapmak isteyen meraklıların da ilgisini çekebilecek yönleri var. Gençlerin tarihi zevkle ve akılda kalıcı bir şekilde öğrenmeleri için önemli bir çalışma. Yazarın üslubu okuru yormayacak derecede akıcı. Zevkle okunabilecek bir eser.
En önemli cümle
Tarihte silinmez iz bırakan birkaç medeniyetten biri olan Türkilerin tarihi. Beylikten imparatorluğa, imparatorluktan çöküşe uzanan çalkantılı bir tarihin sahibi.
Bu kitap neden önemli
- Tarihi kolay ve eğlenceli bir şekilde öğrenebilme. - Zevkli tasarım ve ilgi çekici resimler. - MEB müfredatına uygun, bilimsel ve güncel içerik. - Ölçme ve değerlendirme kriterlerine uygun etkinlikler. - Görsel ve bilişsel algılara hitap eden metin dili. - Derslere yardımcı materyaller sınıfına uygunluk. - Tarih öğrenimi konusunda etkili anlatım. - Her konu ve her sayfada öğrenmeyi içselleştirecek tabelalar."
Anahtar kelime
Hunlar, Emeviler, Abbasiler, Selçuuklular, Haçlı Seferleri

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bu-bizim-anlasmamiz-9786050844474.jpg

Bu Bizim Anlaşmamız

Genç Timaş
135.00 TL