Popüler Tarih Türkiye Cumhuriyeti Kuruluş Set - (5 Kitap) - Timaş Yayınları

populer-tarih-turkiye-cumhuriyeti-kurulus-set---5-kitap-9786050828207.jpg

Popüler Tarih Türkiye Cumhuriyeti Kuruluş Set - (5 Kitap)

Tarihte silinmez iz bırakan birkaç medeniyetten biri olan Türkilerin tarihi.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Popüler Tarih (Türkiye Cumhuriyeti: Kuruluş)
Sayfa / Ebat: 32s. / 16,5x23
İlk ve Son Baskı: Mart’09 / Mart’18
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-2820-7
Barkod: 9786050828207
87.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Türkiye Cumhuriyeti: Kuruluş seti, Mustafa Kemal'in doğumu, eğitim hayatı ve Osmanlı'nın son dönemlerinde oynadığı rollerle başlayıp Kurtuluş Savaşı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna kadar uzanıyor. Çalkantılı yıllar, mücadeleler, İstanbul hükûmetinin hataları ve nihayet Cumhuriyet'in ilanına kadar uzanan sıkıntılı zamanların ardından yeni devleti şekillendirme çabaları da çalışmada yerini alıyor.

Her kitabı, konunun anlaşılmasını sağlayan etkinliklerle ve akılda kalıcı eğlenceli bir içerikle süslenen seri, okullardaki müfredata uygun bir esere imza atıyor. Bu çalışma, kazanımları ve içeriği yönünden hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından etkili bir tarih öğrenimi için kaynak olarak kullanılabilir. 

Editörün görüşü
Kitap görsel ve grafikleriyle akılda kalıcı, gençlerin diline uygun. Okur kitlesi olarak gençler hedeflense de tarih hakkında kolay bir okuma yapmak isteyen meraklıların da ilgisini çekebilecek yönleri var. Gençlerin tarihi zevkle ve akılda kalıcı bir şekilde öğrenmeleri için önemli ve sıkı bir çalışma. Yazarın üslubu okuru yormayacak derecede akıcı. Zevkle okunabilecek bir eser.
En önemli cümle
Tarihte silinmez iz bırakan birkaç medeniyetten biri olan Türkilerin tarihi. Beylikten imparatorluğa, imparatorluktan çöküşe uzanan çalkantılı bir tarihin sahibi.
Bu kitap neden önemli
- Tarihi kolay ve eğlenceli bir şekilde öğrenebilme. - Zevkli tasarım ve ilgi çekici resimler. - MEB müfredatına uygun, bilimsel ve güncel içerik. - Ölçme ve değerlendirme kriterlerine uygun etkinlikler. - Görsel ve bilişsel algılara hitap eden metin dili. - Derslere yardımcı materyaller sınıfına uygunluk. - Tarih öğrenimi konusunda etkili anlatım. - Her konu ve her sayfada öğrenmeyi içselleştirecek tabelalar.
Anahtar kelime
Sevr Antlaşması, Kurtuluş Savaşı

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bu-bizim-anlasmamiz-9786050844474.jpg

Bu Bizim Anlaşmamız

Genç Timaş
135.00 TL