Ramazan Ayını Seven Peygamberim - Can İle Canan Peygamberimizi Seviyoruz 2 - Timaş Yayınları

ramazan-ayini-seven-peygamberim---can-ile-canan-peygamberimizi-seviyoruz-2-9786050833140.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Ramazan Ayını Seven Peygamberim - Can İle Canan Peygamberimizi Seviyoruz 2

Peygamberimizin güzel ahlakını tanımak için hem eğlenceli hem de öğretici bir yolculuk...
Marka: Gülce Çocuk
Kitaplık: Çocuk ve Din
Diziler: Can İle Canan Peygamberimizi Seviyoruz 2
Sayfa / Ebat: 64s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mart’20 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-3314-0
Barkod: 9786050833140
65.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Meraklı ikizler Can ile Canan, kitaplıktan seçtikleri çok güzel bir kitapla, Peygamberimizin ve arkadaşlarının yaşadıkları MUTLULUK ÇAĞI'nı çok daha yakından tanıyor; bu kitabı yeni öğrendikleri ETKİLİ OKUMA YÖNTEMLERİ ile okurken, yeteneklerini keşfediyorlar. 

Can ile Canan bu kitapta Ramazan aynın güzelliklerini keşfediyorlar, Peygamberimizin Ramazan’la ilgili hadis-i şeriflerini öğreniyorlar. Oruç tutmayı, hediyeleşmeyi, açlığı ve nimetlerin önemini keşfeden ikizler bu Ramazan’da acaba neler yaşayacaklar?

 

 

 

 

Editörün görüşü
Can ile Canan serisi, hem güncel hem de ideal bir dünya kurarak çocuklara günümüzde de belli başlı hassasiyetlere dikkat ederek yaşanabileceğini gösteriyor. Sevgi ailesi, soyadları gibi sevgi dolu bir aile. Her fert birbirine çok değer veriyor ve son derece saygı duyuyor. Bu ortamda yetişen Can ile Canan aynı şekilde sevgi ve saygı dolu çocuklara dönüşüyorlar. Çocuklar için hem eğlenceli hem de rehber niteliğinde bir kitap.
En önemli cümle
Akşam olunca hiç kimsenin birbirini incitmediği, herkesin birbiriyle tatlı tatlı konuştuğu, birbirine saygılı olduğu bir dünya hayal ederek uyuduk.
Bu kitap neden önemli
Çocuklara Sevgili Peygamberimizi anlatmanın en güzel yollarından biri onları peygamberimizi anlatan güzel kitaplarla buluşturmaktır. "Can İle Canan - Peygamberimizi Seviyoruz" serisi de işte tam da bu amaçla kaleme alındı. Bu kitaplar emsallerinden farklı olarak; akıcı bir üslupla kaleme alınan sıcacık öykülerden oluşuyor. Kahramanlarımız Can ile Canan, zaman yolcuğu yaparak Peygamberimizin dönemine şahit oluyorlar. Ve bu dönemi bizzat çocukların dilinden, Can İle Canan'dan dinliyoruz. Çocukların olaylar karşısında gösterdikleri hayret, öykülere bambaşka bir değer katıyor. Geçmişe yolculuk yapan kahramanlarımızı, bir zaman sonra günlük hayatlarının içinde Peygamber Efendimizi örnek alamaya başlarken görüyoruz. Peygamber Efendimizin çocuklara sıcacık öykülerle anlatıldığı bu kitaplar; Prof. Dr. Mehmet Emin Ay'ın danışmanlığında hazırlandı...
Anahtar kelime
Temizlik, Dürüstlük, Çalışkanlık, Cömertlik, Merhamet, Çin, Hindistan, Dua, Ramazan, Oruç, İbadet

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
hic-gorundugu-gibi-degil-tablet-9786256360808.jpg

Hiç Göründüğü Gibi Değil / Tablet

Gülce Çocuk
75.00 TL