Robit 3 - Gıcırtılı Bir Macera - Timaş Yayınları

robit-3---gicirtili-bir-macera-9786050843699.jpg
Popüler

Robit 3 - Gıcırtılı Bir Macera

Oyuncak Hikâyesi ve Wall-E severler için hafızalardan silinmeyecek bir dayanıklılık ve umut hikâyesi…
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Robit
Sayfa / Ebat: 224s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Aralık’21 / Haziran’22
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-4369-9
Barkod: 9786050843699
Orijinal Dil: İngilizce
49.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Robit, bir zamanlar oyuncak bir robottu, ancak hurdaya atıldığından ve sadece iki buçuk kusurlu anı ile uyandığından beri çok yol kat etti. Robit, eskiden tanıştığı bir evcil hayvan robotu gördüğünde onu takip eder ve gökdelenlerle dolu şehrin tam ortasında evcil hayvan robotlarıyla dolu gizli bir park keşfeder.
Kırılmış veya terk edilmiş evcil hayvan robotların yaşadığı bu park, aynı zamanda evcil hayvan robotları seven çocukların da oyun alanıdır. Robit, gıcırdayıp duran bu hasarlı robotlara yardım etmenin bir yolunu bulmalıdır. Ancak duyguları dikkatini dağıttığında üzüntü Robit’in kapısını çalar. Belki o da diğer robotlar gibi bozulmuştur. Robit, arkadaşlarının yardımıyla neyin yanlış olduğunu çözebilecek midir?
Hafızalardan silinmeyecek bir dayanıklılık ve umut hikâyesi…

Editörün görüşü
Robit, Oyuncak Hikâyesi ve Wall-E gibi sevilen animasyonları hatırlatan olay örgüsü ile genç okurların severek okuyacakları bir kitap. Duygulara sahip olmasıyla diğer robotlardan ayrışan, hikâye boyunca yeni duygularını keşfeden karakterimiz, okurlarına hissettiklerinden ve yeni deneyimlerden korkmamalarını gerektiğini anlatıyor. Teknoloji, yapay zekâ, gelecek, gelişmiş robotlar ve bunların insanlığın üzerindeki etkilerini düşündürüyor. Bir hedefimiz varsa sevdiklerimiz için korkularımıza rağmen cesur olmamız gerektiğini kalpleri ısıtan bir hikâyeyle anlatıyor.
En önemli cümle
İnsanları anlamaya başladığımı sanmıştım. Derken içinde yaşadığım gökdelenlerle dolu şehrin tam ortasında evcil hayvan robotlarıyla dolu gizli bir park keşfettim… Orada ne işleri mi vardı? Hepsi biraz hasarlı ya da gıcırdayıp duran robotlardı ve benim yardımıma ihtiyaçları olduğunu biliyordum.
Bu kitap neden önemli
Robit ve arkadaşlarının maceraları serinin üçüncü kitabı Gıcırtılı Yaratıklar ile kaldığı yerden devam ediyor. Duyguları olan bir robot, arkadaşlığın ve sevginin ne olduğunu keşfederken dokunaklı hikâyesiyle kalplerimizi ısıtıyor. Yapay zekâ, insansı robotlar ve ileri teknoloji hakkında yeni fikirler veriyor. Tüketim toplumu, kusurlarımız ve insan olmak hakkında düşündürüyor. Sürükleyici kurgusuyla genç okurları yeni bir dünyanın içine çekiyor. Oyuncak Hikâyesi (Toy Story) ve WALL-E gibi sevilen animasyon filmleri hatırlatıyor.
Anahtar kelime
Robot, Robotlar, Teknoloji, Arkadaşlık, Hafıza, Anı, Anılar, Dostluk, Cesaret, Duygular, İşbirliği, Kusurlu Olmak, Bilim, Gelecek, Doğa, Çevre, Hayvan Sevgisi, Yapay Zekâ

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
Popüler
kemik-9786050844764.jpg

Kemik

İlk Genç Timaş
38.50 TL
Yeni
eksik-parcanin-gizemi---neredesin-105-9786050844382.jpg

Eksik Parçanın Gizemi - Neredesin 105?

Nazan Tarım
İlk Genç Timaş
38.50 TL
Yeni
Popüler
aura---bulasici-duygularin-pesinde-9786050844399.jpg

Aura - Bulaşıcı Duyguların Peşinde

Birsen Ekim Özen
İlk Genç Timaş
42.00 TL
Popüler
einsteinin-hayatini-nasil-kurtardim-9786050844122.jpg

Einstein'ın Hayatını Nasıl Kurtardım?

İlk Genç Timaş
42.00 TL