Rüzgara Fısıldayan Kadınlar - Timaş Yayınları

ruzgara-fisildayan-kadinlar-9786050844085.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Rüzgara Fısıldayan Kadınlar

Arkeolojik bir kazıda bulunan esrarengiz bir el motifinin Anadolu Ortaçağı'na uzanan hikâyesi...
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Gümüş Romanlar
Sayfa / Ebat: 280s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’22 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-4408-5
Barkod: 9786050844085
170.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Arkeolojik bir kazıda bulunan esrarengiz bir el motifinin Anadolu Ortaçağı'na uzanan hikâyesi... 

 

Yıllarca Saltuklu Beyliği'ne hükümdarlık yapmış olan Mama Hatun'u zindandan kurtarabilmek için Mahsima Cihan Hatun, şifa arayışıyla Işık Ülkesi'ne doğru at üstünde uzun bir yolculuğa çıkar. Bu zorlu yolculuktaki durakları olan karanlık manastırlarda, hanlarda, kervansaraylarda esen rüzgârlar, kulağına tarihin güçlü ve cesur kadınlarının hikâyelerini üfler. Kuvvetini duyduklarından alan Mahsima, nesillerdir yalnızca kadınlar arasında süregelen sırrı aydınlatarak, hükümdarı kurtaracak iksire ulaşabilecek, Mama Hatun'u ve de kendi hayatını kurtarabilecek mi? 

 

Editörün görüşü
Rana Demiriz son romanı Rüzgâra Fısıldayan Kadınlar'da Anadolu'da yaşamış ve hüküm sürmüş güçlü kadınları ele alıyor. Macera ve gizem dolu kurgusunda tarihe farklı bir bakış atmamızı sağlıyor.
En önemli cümle
Sahip olduğum bütün tarih ve kimlik geride kalmıştı ve ben onları yansıtan ismimi de kullanamazdım artık. Dönüşü olmaz yola çoktan girmiştim. Konuştuğumda sesim bana bile yabancı geldi. “Kuzgun,” dedim. “Benim adım Kuzgun.”
Bu kitap neden önemli
-Ayasofya’da Bir Gece, Endülüs’te Bir Hafta ve Sarayda Bir Yıl kitapları ile geniş okur kitlesine ulaşan Rana Demiriz’in uzun bir aradan sonra yayınlanan kitapları okurlarımızı heyecanlandıracak. -Anadolu’da kadın egemen toplumlardan bahseden Rüzgâra Fısıldayan Kadınlar, tarihin çeşitli kadın kahramanlarının hikâyelerini anlatıyor. Ana karakter, at sırtındaki yolculuğu boyunca hanlarda, hamamlarda, çarşıda çeşitli kadın hikâyeleri dinliyor. Bunlar arasında Selçuklu'yu dağılmaktan kurtaran Altuncan Hatun, ülke yöneten Orta Asya Türk Prensesleri ya da daha antik dönemlerden ve İslam öncesinden kadın hükümdarların hikâyeleri var. -Romanın ana karakteri Mahsima’nın kararlı, cesur ve çalışkan olması genç okurlara rol model olacak bir karakter olacak nitelikte.
Anahtar kelime
Macera, Tarih, Adalet, Anadolu, Cinsiyet Eşitliği, Cesaret

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL
Yeni
mucizevi-tatlicilar-ciltli-somizli-9786259429069.jpg

Mucizevi Tatlıcılar (Ciltli Şömizli)

Natasha Hastings
Genç Timaş
320.00 TL