Şapkacılar - Timaş Yayınları

sapkacilar-9786259892726.jpg

Şapkacılar

Fantastik roman hayranları için harika olan bu etkileyici ve sihir dolu macerada sürükleyici bir dünyaya adım atın!
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Bilim Kurgu - Fantastik
Sayfa / Ebat: 448s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Aralık’23 / Aralık’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-98927-2-6
Barkod: 9786259892726
285.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
 
Cordelia, şapkalara sihir yapabilen bir ailenin soyundan gelir. Cordelia'nın dünyasında, sihirli malzemelerden şapka, pelerin, saat, bot ve eldiven gibi eşyalar yapmak oldukça nadir ve eski bir beceridir. Ve geriye sadece birkaç özel Zanaatkâr aile kalmıştır. 
 
Cordelia’nın babası kraliyet için önemli bir sihirli şapkanın yapımında kullanılacak malzemeleri toplamaya gittiği bir görev sırasında denizde kaybolur. Cordelia onu bulmak için maceraya atılmaya karar verir. Ancak Tiberius Amca ve Ariadne Hala'nın ailenin en küçük Şapkacı'sına yardım edecek zamanları yoktur, çünkü Zanaatkâr aileler arasındaki eski bir rekabet su yüzüne çıkma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Daha da kötüsü, birileri Zanaatkar büyüsünü savaş başlatmak için kullanıyor gibi görünmektedir.
 
Kim ve neden olduğunu bulmak ise Cordelia'ya kalmıştır.
 
Editörün görüşü
Övgüler: - "Sıradışı bir kitap... Kahkaha attıran espriler, büyüleyici bir sihir ve isyankâr bir umutla dolu. Bu kitaba bayıldım." - Catherine Doyle, Çok Satan Gençlik Kitapları Yazarı - "Hayalperest, eğlenceli, komik ve keyifli. Ayrıca mekânlar muhteşem detaylarla canlandırılmış." - The Times - “Zekâ, sihir ve samimiyetle dolu son derece büyüleyici bir macera.” -Anna James, Çok Satan Gençlik Kitapları Yazarı - “Kesinlikle harika!” Emma Carroll, Çok Satan Gençlik Kitapları Yazarı - "Büyüleyici ayrıntılarla bezeli sıcacık büyülü bir macera." The Bookseller - “Ekip çalışmasının gücüne ve hepimizin içinde var olan sihre dair ilgi çekici bir metin.” - Booklist - “Tarih ve büyü severler için kıyasıya bir mücadele hikâyesi.” -Kirkus Reviews - “Aksiyon dolu, incelikle anlatılmış, ilgi uyandıran bir macera.” -Publishers Weekly
Bu kitap neden önemli
-İlk romanı olmasına rağmen yazarın özgün bir evren kurgulamayı başarmış olması. -Tamzin Merchant, genç okurlara yönelik fantastik kurgu kategorisinde uluslararası alanda tanınan bir yazar.  Fantastik Kitaplığımızın en dikkate değer yazarlarından biri olmaya aday. -Ana karakterin babasının ölmediğine dair inancını kaybetmemesi ve hikâyenin sonunda umudun ve sevginin tüm duygulardan daha güçlü olduğunun ortaya çıkması. -Kitaptaki savaşın arka yüzünde barış için de çabalayan insanların olduğunun anlatılması -Hem fantastik ögeleri hem de duygusal bir konuyu harmanlayan okurlara eğlenceli bir anlatım sunan, farklı türlerden hoşlanan okurların okuyabileceği bir kitap olması.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
en-dogru-arkadasiniz-9786259464831.jpg

En Doğru Arkadaşınız

Kirsty Applebaum
Genç Timaş
165.00 TL
Yeni
ayi-donuyor-ciltli-somizli-9786259429083.jpg

Ayı Dönüyor (Ciltli Şömizli)

Genç Timaş
240.00 TL