Sen Sen Ol, Sevgili Kızım - Timaş Yayınları

sen-sen-ol-sevgili-kizim-9786257949385.jpg

Sen Sen Ol, Sevgili Kızım

“...Bütün güzel sözler O’na yükselir.” (Fâtır, 10) Sözünü güzelleştir, güzeli söze dönüştür... Güzeli söyleyerek yüksel.
Marka: Sufi Kitap
Kitaplık: Sufi Kitaplığı
Diziler: Tasavvuf Kültürü
Sayfa / Ebat: 152s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ağustos’21 / Ağustos’21
Baskı Sayısı: 2
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-625-7949-38-5
Barkod: 9786257949385
120.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
“...Bütün güzel sözler O’na yükselir.” (Fâtır, 10)
Sözünü güzelleştir, güzeli söze dönüştür... Güzeli söyleyerek yüksel.
 
 
Sen Sen Ol, Sevgili Kızım, Bilal Kemikli’nin neredeyse bir senelik bir dönem içinde farklı şehir, ülke ve mekânlarda kaleme aldığı çeşitli yazılarla, değişen kadın ve kız algısına kendi değerlerimiz açısından bir bakış sunma çabasının yanında, kendi kızlarının zamanın ruhuna uygun huzurlu ve mutlu bir hayat sürdürmeleri için gerekli olan ahlakî ilkeleri bilmesini de arzulayarak hazırladığı güzide bir eser. Mesnevî geleneğine bağlı kalarak yazılan mektuplardan ve kısa anekdotlardan oluşan bu kitap; kız çocuklarının gönül aynasına düşen silüetleri, söze ve satıra tebdil etmek niyazıyla hazırlandı. Hitap edilen kitle evlatlar olsa da anne ve babalar da bu satırların birinci dereceden muhatapları oluyor.
 
Günümüzün hızla değişen dünyasında geleneğimizde kadına verilen önemin kız çocukları nezdinde bir kez daha hatırlatılması lazım geldiğinden bu kitap tüm muhabbeti, şefkati ve sevgisiyle genelde herkese, özelde ise kız evlatlara hitap ediyor. Kitabı, gönle düşen manaları belirli konular etrafında ele alarak hazırlayan Kemikli’nin geleneğe yön veren eserlerin künhünü bir potada birleştirebilen bir tınıya sahip olan dili, okurunu samimiyetle karşılıyor. Gelenekten ve modern dönem eserlerinden de iktibaslar yapan ve bu doğrultuda, nasihatnâme ekolü yönünde oluşan köprüyü çok önemseyen yazar, geçmiş ve gelenek bağlantısına özellikle eğiliyor. Bir baba olarak ilim ve irfan bağlamında özelde kız, genelde bütün evlatlara rehber edinebilecekleri bir kitap sunuyor.
 
Editörün görüşü
Bilal Kemikli, akademik ve idarî hüviyetinin yanı sıra gençlerle iletişime çok önem veren; bu yönde, özel ilgi alanı olan tasavvuf kültürü ve şiir/poetika ekseninde Türk sözlü sohbet geleneğine azamî derecede önem veren bir isimdir. Bu nedenle aktif bir şekilde YouTube kanalı üzerinden de samimi videolar yayımlamaktadır. Sen Sen Ol, Sevgili Kızım’ın böyle bir pandemi döneminde yayımlanacak olması özellikle neredeyse bir senedir hem maddî hem manevî olarak az ya da çok buhranlar yaşayabilen gençleri ve ebeveynlerini kadim kültürümüzün bilgelik mayası ile yoğuracaktır.
En önemli cümle
“Dost, dostun hayrını isteyendir.”
Bu kitap neden önemli
Bu kitabı mesnevî geleneğine bağlı kalıp gönle düşen şuaları belirli konular etrafında ele alarak hazırlayan Kemikli’nin geleneğe yön veren eserlerin künhünü bir potada birleştirebilen bir tınıya sahip olan dili, okurunu samimiyetle karşılayacaktır. Gelenekten ve modern dönem eserlerinden de iktibaslar yapan ve bu doğrultuda, nasihatnâme ekolü yönünde oluşan köprüyü çok önemseyen yazar, geçmiş ve gelenek bağlantısına özellikle eğiliyor. Bir baba olarak ilim ve irfan bağlamında özelde kız, genelde bütün evlatlara rehber edinebilecekleri bir kitap sunuyor.
Anahtar kelime
Nasihat, Çocuk Terbiyesi, Mektup, pendname

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
tasavvufun-zaferleri-9786259445151.jpg

Tasavvufun Zaferleri

Sufi Kitap
285.00 TL
Yeni
beyond-the-coral-reef-9786259445137.jpg

Beyond The Coral Reef

Muhyiddin Shakoor
Sufi Kitap
275.00 TL
gelenegin-pesinde-9786257949996.jpg

Geleneğin Peşinde

Mahmud Erol Kılıç
Sufi Kitap
175.00 TL