Shadowghast - Karakasvet (Bez Cilt Sert Kapak Şömizli) - Timaş Yayınları

shadowghast---karakasvet-bez-cilt-sert-kapak-somizli-9786050842920.jpg

Shadowghast - Karakasvet (Bez Cilt Sert Kapak Şömizli)

Tuhaf Deniz Kasabası’nda işler hiç bu kadar karışmamıştı! Karakasvet, kasaba halkının gölgelerini çalmaya geldiğinde Herbie ve Violet boylarından büyük bir maceraya atılıyor.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Bilim Kurgu - Fantastik
Sayfa / Ebat: 336s. / 13,5x20,5
İlk ve Son Baskı: Ekim’21 / Ekim’21
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4292-0
Barkod: 9786050842920
Alt Başlık: Bir Tuhaf Deniz Kasabası Gizemi
Üst Başlık: Karakasvet
Orijinal Dil: İngilizce
70.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Tuhaf Deniz Kasabası Efsaneleri’nin üçüncü macerasında, kasabanın geleneksel festivali Kasvet Gecesi için hazırlıklar devam ederken bir fenerin içine sıkışmış antik bir ruh olan Karakasvet tüm kasabayı ele geçirmek için pusuda bekliyor.
 
Serinin üçüncü kitabında, yıllar önce ailesini kaybettiği bir gemi kazası geçiren Herbert Limon, geçmişindeki karanlık gölgelerle yüzleşirken kasabayı tehdit eden bir yaratığın peşine düşer. Diğer kasabalar bilindik festivallerle oyalanırken, Tuhaf Deniz Kasabası’nda işler her zamanki gibi tam tersi işler. Efsaneye göre, kasaba halkı Kasvet Gecesi’nde mum yakmaz ve hiçbir şovmen iskelede kukla gösterisi sergilemezse hakarete uğramış hisseden Karakasvet, kasaba halkının gölgelerini yakalayıp yutar. 
 
Bu yıl festival için kasabaya davet edilen profesyonel tiyatro ekibinden biri de Herbie’nin geçmişi hakkında şaşırtıcı haberler veren kuzgun saçlı sihirbaz Caliastra’dır. Tiyatrocular otele girer girmez Herbie’nin en yakın arkadaşı Violet’in koruyucusu da dahil olmak üzere kasaba halkı bir bir ortadan kaybolmaya başlar. Gerçeği kurnazlıktan ayırmak ve karanlık herkesi yutmadan önce Karakasvet’in gizemini çözmek yine Herbie ve Violet’e kalır.
 
Editörün görüşü
Malamander ve Gargantis'le okurların soluğunu kesen Tuhaf Deniz Kasabası efsaneleri Karakasvet'te de hız kesmeden devam ediyor. Kasaba halkının gölgelerine göz diken Karakasvet'le baş etmek yine kahramanlarımız Herbie ve Violet'e kalıyor!
En önemli cümle
“Gerçekten istediğin kadar kaçabilirsin, Herbert Limon, ama ondan asla saklanamazsın.”
Bu kitap neden önemli
Serinin ilk iki kitabı Malamander ve Gargantis, kısa sürede okurların kalbinde taht kurdu ve iyi satış rakamlarına ulaştı. Tüm dünyada 16’dan fazla ülkede yayımlanan ve ilk iki kitabı kısa sürede çoksatanlara giren Tuhaf Deniz Kasabası Efsaneleri’nin üçüncü kitabı Karakasvet, bu macerada okurları daha karanlık bir atmosfere sürüklüyor. Genç okurlar, fantastik edebiyatın önemli bir öğesi olan gotik temayı bu kitapta iliklerine kadar hissedecek. Thomas Taylor, yeni nesil fantastik edebiyatın önemli temsilcilerinden biri oldu. Yazar, serinin Türkiye’de gördüğü ilgiden çok memnun ve ülkemizdeki okurlarıyla buluşmaktan keyif alıyor. Sony Pictures serinin film haklarını satın aldı ve film, Oyuncak Hikâyesi, Ters Yüz, Yukarı Bak gibi kült animasyonların yönetmeni Josh Cooley tarafından yönetilecek. Karakasvet, 4. Kitaptan ön okuma metni içeriyor. Tuhaf Deniz Kasabası, ilgi çekici mekânları öne çıkan bir atmosfere sahip. Bu mekânları yazarın kendisi çizip renklendirdi. Kitabın içindeki bu detaylar okurların çok hoşuna gidecek.
Anahtar kelime
Efsaneler, Mitler, Macera, Arkadaşlık, Dostluk, Gizem, Cesaret, Çoksatan

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bu-bizim-anlasmamiz-9786050844474.jpg

Bu Bizim Anlaşmamız

Genç Timaş
135.00 TL